Karaköy’de Boyacı Ustası

Karaköy’de Boyacı Ustası

Karaköy’de Boyacı Ustası

Karaköy’de Boyacı Ustası ihtiyaçlarınızı gidermek için web üzerinden Karaköy’de Boyacı ustası şeklinde arama yapmanız yeterli olacaktır.

Karaköy’de Boyacı ustası, evinizde veya işyerinizde boya badana tadilatının yanısıra, birçok inşaat tadilatınızda da hizmet verebilmektedir.

Boyacı Ustası ile boya uygulaması hizmeti alabileceğiniz gibi çatı onarımı, çatı tadilatı, alçıpan tamiratı vb. islemleri için de hizmet alabilirsiniz.

Karaköy’de Boyacı Ustası, pek çok konuda hizmet verebilir !

Çatı, bir binada temel kadar önem arz eden bölgedir. Bina çatılarının her yıl düzenli olarak bakımı veya tamiratı yapılmalıdır. Evlerimizin iç dekorasyonunun yada dış cephesinin boyasının sağlam kalabilmesi için çatılarımız sağlam olmalıdır. Çatı; Yağmur suyu, güneş, kar ve dolu gibi dış etkenlerden zamanla zarar görebilmektedir. Bu yüzden çatılar farklı madde ve stillerde inşa edilmektedir.

Çatı tamirlerinde arızalı kısmın belirlenmesi ve o noktaya işlem yapılması önemlidir. Çünkü hem zaman hem de maddi açıdan çatı onarımları yüksek maliyetli ve uzun süreli tamiratlardan oluşmaktadır. Arızalı olan bölgenin tespiti bu açıdan önemlidir.

Çatı onarımına öncelikle çatının iskeletinden başlanmalıdır. İskeletler genellikle çatının ahşap olan dayanağıdır. Bu dayanak olan kısımların öncelikle tamiratı ve sağlam bir  hale getirilmesi önemlidir.

Sonrasında çatı ile iskelet arasında sıcak-soğuk geçişkenliğinin önüne geçebilmek için izolasyon malzemesi konur. Bu malzemenin eğer varsa yırtık veya bozuk kısımları tamir edilebilmektedir.

Çatı için bu iki işlem yapıldıktan sonra kiremitlerin bulunduğu en üst kısma geçilir. Kiremit kısımlarda kırık ve çatlak var ise yenisi ile değişimi sağlanır. Çatıda bulunan havalandırma ve su oluk kenarları, sıvama yöntemi ile izole edilip engellenir. Yağmur suyu oluklarında kırık ve çatlak var ise tamir edilir. Tüm gerekli izolasyonlar yapıldıktan sonra işlem tamamlanmış olur.

Çatıların belirli periyotlarda baķımının yapılması, binamızın ömrü açısından önem arz etmektedir.

Sizde belirli periyotlarda çatı onarımınızı yaptırmak, inşaat ile ilgili diğer tadilatlarınızda destek almak için www.usta.web.tr adresimizdeki iletişim bilgilerimizden bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Ayrıca sitemizde bulunan Etiler’de Boyacı Ustası, Elektrik Ustası, Ev Boyama, Karanfilköy’de Boyacı Ustası, İşyeri Boyama  makalelerimizi inceleyebilir; bilgi sahibi olabilirsiniz.  

Konut ve işyerleri için boya özelliklerine ve pek çok daha konuda bilgilendirme için  http://www.isgap.gov.tr/boya/  adresini ziyaret edebilir ve gerekli makaleyi okuyabilirsiniz.

Derecelendir
[Total: 1 Average: 5]