Tavan Boyasına Ne Kadar Su Katılır?

Tavan boyasına ne kadar su katılır ?

Tavan boyasına ne kadar su katılır sorgusu evlerinin tavanını boyatmak isteyen insanlar tarafından merak edilip sıkça aratılan internet sorgusu olmaktadır.

Tavan boyaları yapıları itibariyle su bazlı boya ürün grubundan olup su ilave edilerek inceltilir. Boyacı ustası yerine ev veya işyerlerini kendileri boyatmak isteyen insanlar tarafından sıkça aratılan bir sorgu olduğundan popüler bir sorgu olmaktadır.

Tavan Boyasına ne kadar su katılır sorusunun cevabı !

Tavan boyaları ambalajları açısından 0.5 litre, 1.9 litre, 5.4 litre, 9.4 litre, 10.8 litrelik paketlerde satışa sunulur. Yukarıda belirtilen ölçülerdeki tavan boyaları % 10 veya %15 kadar su ilavesi yapılarak inceltilir.

% 10 ile kapatma gücü daha yüksek, % 15 su ilavesi ile kapatma gücü bir parça daha seyrek olur. Tavanların kirlilik durumlarına göre su katma oranını boyayı yapacak kişi ayarlar.

Tavan boya ambalajları litre ölçü biriminde paketlenerek satışa sunulur. Halk arasında ise çoğu zaman kilo hesabı ile tarif edilir. Bu açıdan tavan boyasına su katarken litre ile kilo hesabı birbirine karıştırılmamalıdır.

Örnek vermek gerekirse Halk arasında 20 kilo olarak adlandırılan tavan boyası litre olarak 10.8 litrelik ambalaj içerisinde satılmaktadır.

Tavan Boyasına su konulur mu ?

Tavan boyasına su konur mu sorusunun cevabı = Evet tavan boyasına su konur. Tavan boyası aynı makalede de belirtildiği gibi su bazlı ürün grubundan olup sadece su ile inceltilmektedir. İnceltme oranı Boya badana ustası tarafından belirlenir. Usta dilerse % 5 kadar veya %10 su ilavesi yaparak da boyayı tavana sürebilir.

Tavan boyasına sim katılır mı ?

Pek çok evini boyatan insan, Duvar boyasına sim katarak evlerinin duvarlarını boyamayı tercih edebilmektedir. Burada ki amaç güneş veya ışık vurduğunda duvarların kısmen de olsa parıldamasını sağlamaktır. Tavan boyasına sim katılır mı sorusunun cevabı için ise çoğu insan tarafından tercih edilmemekle birlikte isteğe göre sim katılarak boya yapılması mümkündür.

Tavan boyama uygulaması için bizi arayın.

İstanbul’un neresinde olursanız olun ücretsiz keşif servisimiz için bizi çekinmeden arayabilirsiniz.

Boya sektörü üzerine yazılmış habere göz atabilir ayrıca web sitemizde bulunan Tavan Boyama isimli makalemizi okuyabilirsiniz.

Derecelendir
[Total: 2 Average: 5]