Demir Korkuluk Boyama

Demir korkuluk boyama

Yaşam alanlarımızda bulunan korkulukları boyamak için demir korkuluk boyama bilgilendirme sayfalarına bakarak bilgi sahibi olmaya çalışırız.

Demir korkuluk boyama arama sonuçlarında Ev ve işyeri başta olmak üzere yaşam alanlarımızın çokça noktasında bulunan korkulukların boyanması konusunda bilgi sahibi olmak isteriz.

Boya badana ustası eşliğinde yapılacak demir korkuluk boyama uygulaması ile sararan veya matlaşan demirlerin boyanarak güzel görünüme kavuşması mümkündür.

Demir korkuluk boyası

Demir korkuluk boyası olarak genellikle yağlı boya tercih edilmektedir. Sentetik tiner ile inceltilen yağlı boya da kendi içinde mat ve yağlı boya olarak ikiye ayrılır. Bunun dışında selülozik tinerle inceltilip katılaştırma şurubuna sahip epoksi boyalarda demir korkuluk boyası olarak kullanılabilmektedir. Epoksi boya, maliyeti sebebiyle lüks alanlar dışında tercih sebebi çoğu zaman olmamaktadır.

Demir korkuluk nasıl boyanır ?

Demir korkuluk nasıl boyanır sorusunun cevabı !

– Demir korkuluklar üzerlerinde pas (korozyon) varsa zımpara yardımıyla temizlenir.

– Sonra tinerli bez yardımı ile silinir.

– Silinme işlemi sonrası bir kat antipas vurulur ve boyama işlemine geçilir.

– Yağlı boya ile boyama bir kat veya ihtiyaca göre iki kat ile sonlandırılır.

– Koyudan açığa boyanacaksa 2 kat, açıktan açığa veya koyudan koyuya ise bir kat yeterli olabilmektedir.

– Demir korkuluk üzerinde pas yoksa, direk boyama işlemine geçebilmek mümkündür. 

– Pas ( korozyon) olsa da olmasa da hem yağlı hem epoksi boya ile demir boyamak mümkündür.

Demir korkuluk boya fiyatları

Demir korkuluk boya fiyatlarını etkileyen faktörler nelerdir ?

– Demir korkuluk üzerinde bulunan pas miktarı fazlalığı veya azlığı

– Demir korkuluğun hangi malzeme ile boyanacağı

– Demir korkuluğun boyanacak alanın fazlalığı veya azlığı

– Demir korkuluğun ferforje veya düz desen ile yapılıp yapılmadığı fiyatları etkilemektedir.

Demir korkuluk boya renkleri

Demir korkuluk boya renkleri nelerdir diye pek çok arama gerçekleştirilmekte olunup sıkça merak edilen bir arama sonucu olmaktadır.

Demir korkuluk boya renkleri = Yağlı boya tercihinde, yağlı boya makinesinde çıkabilecek bütün renkleri oluşturmaktadır. Metrajı yüksek alanlarda epoksi boya seçiminde ise iç cephe boya kartelasında çıkabilecek renk tonları kadar geniş bir renk yelpazesine sahiptir.

Demir korkuluk boya hesabı

Demir korkuluk boya hesabı cevabı = Demir korkuluk boya hesabı düz ve kıvrımsız zeminlerde metretül, ferforje gibi kıvrımlı yapılarda ise harcanacak zaman ile mukayese edilerek hesap edilir. Daha gerçekçi bir ifade ile, hangi boya çeşidi ile boyanacak olursa olsun harcanacak zaman ile mukayese edilerek hesaplandığını söylemek mümkündür.

Demir korkuluk boyası için ücretsiz keşif servisimizden faydalanabilirsiniz.  Sadece Demir korkuluklarınızın fotoğrafını tarafımıza whatsapp uygulaması üzerinden yollayarak da fiyat teklifi alabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Web sitemizde bulunan Boyacı ve Boyacı ustası sayfalarına göz atabilir, ayrıca çevre ve şehircilik bakanlığının boya ile ilgili rapor arama sayfasına göz atabilirsiniz.

Derecelendir
[Total: 1 Average: 5]