20 Kg Boya Kaç M2 Boyar

20 kg boya kaç m2 boyar, hangi şartlarda 20 kg boya kaç m2 boyar isimli bilgilendirici makalemizle sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

20 kilo boya kaç m2 boyar sorusunu pek çoğumuz ev boyama veya işyeri boyama öncesinde sorar ve internet araştırması yaparız.

20 kg boya ile normal şartlarda 1/10 (Su/Boya) karıştırma ölçeği ile yaklaşık 2 kat olmak üzere 65 m2 boya yapmak mümkün olabilmektedir.

Tek kat boya uygulamasında ise 100 – 120 metrekareyi bulabilmek mümkün olabilmektedir.

Yukarıda belirtilen ölçüyü tutturabilmek, bu m2’de alanı boyayabilmek için önemlidir.

Gerek duvar gerekse tavan boyası için verilen ölçütler ve boyama alanları hemen hemen aynı olmaktadır.

Ayrıca 15 litre boya olarak bilinen ve en büyük boy olarak piyasada satılan boyaların, 20 kg olarak da piyasada bilindiği unutulmamalı ve karıştırılmamalıdır.

Hangi şartlarda 20 kg Boya Kaç metrekare boyar ?

Hangi şartlarda 20 kg boya kaç m2 boyar?

– Yukarıda belirtilen Ölçü dahilinde 20 kg boya, boya renk tonu aşırıya varan tonda değişmedikçe iki katta 65 m2 boya yapmaktadır 

– Yüzey temizse (Sigara içilmemişse) ve mevcut renk üzeri aynı renge çok yakın boyama yapılacaksa 1 kat boyama işlemi de yeterli olabilmektedir.

Dolayısıyla 20 kg boya, ev duvarları boyama işlemi için çoğu zaman yeterli olabilmektedir.

Ayrıca Tavan boyama işlemi isteniliyorsa ise yine 20 kg veya 15 litre tavan boyası gerekli olmaktadır.

Renk tonu farklılığında, özelikle “koyu renkten açık renge boyama” işleminde 65 m2 boyama alanı için 20 kg boya yetmeyebilmektedir.

Koyu renkteki boyayı açık renge boyayabilmek için bazen 3, bazen 4 kat boya vurmak gerekebilmektedir. Bu durum kullanılacak boya miktarını önemli ölçüde etkiliyebilmektedir.

Tüm yukarıda anlatılanlar ile birlikte ücretsiz keşif servisimizden faydalanabilir, tarafımızdan uygun fiyat teklifleri alabilirsiniz.

Boya badana yapılacak mekan için çıplak gözle görülmeden doğru bir fiyatlandırmanın yapılabilmesinin mümkün olmadığını hatırlatmakta ayrıca fayda bulunmaktadır.

Bir Oda Kaç Saatte Boyanır, Boyacı Arıyorum sayfalarımızı ziyaret edebilir, Ayrıca 10 kg tavan boyası kaç m2 boyar sorusuna bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Derecelendir
[Total: 3 Average: 5]