Bir Oda Kaç Saatte Boyanır

Bir oda kaç saatte boyanır, hangi durumlarda bir oda kaç saatte boyanır isimli bilgilendirici makalemizle sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

Sizlerle birlikte bir oda kaç saate boyanır sorusuna cevap bulmaya çalışacağız. Bu sorunun birden fazla sağlıklı cevabının olduğunu unutmamakla birlikte,

En önemlilerini sıralayacak olursak;

– Boya yapılacak odanın duvar ve tavanlarında derin veya yüzeysel çatlaklarının olup olmadığı önemli bir kriterdir. Yüzeysel çatlaklara uygulanacak sıva uygulaması kısa sürede kururken daha derin çatlakların kuruma süresi uzamaktadır. 

– Bir oda kaç saatte boyanır sorusunun bir diğer cevabı da boya badana yapılması esnasındaki hava sıcaklığıdır. Yaz mevsiminde yapılan uygulama süreyi olumlu etkilerken, kış mevsiminde yapılan uygulama ise daha geç kurumasına sebep olmaktadır. 

Bir oda kaç saatte boyanır ?

Boyanın Kış mevsiminde yapılması halinde oda ortam sıcaklığı yüksek tutulabilen yerlerde de kısa sürelerde kuruyabilmektedir. 

Yukarıda bahsedilen durumlar genellikle ortalamanın üzerinde karşılaşılan olumsuz durumlar olmaktadır.

Bu ve buna benzer ortalama üstü olumsuzlukların olmadığı durumlarda ise;

Bir oda, ortalama hava sıcaklığı durumunda iken ilk kat boya uygulamasında eğer su bazlı boya ise 3, 4 saatlik kuruma süresine ihtiyaç duyar. İkinci kat yine 3, 4 saatlik kuruma süresine ihtiyaç duyar

Tavan Boyası ihtiyacı söz konusuysa bu süre hem ilk kat hem ikinci kat boyamalarda 1’er saat daha az tutabilmektedir.

Bunun nedeni ise tavan boyasında kullanılan kimyasal maddelerin Slikonlu su bazlı boyalara nazaran daha kısa sürede kurumasına elverişli olmasıdır.

Çoğu kez ikinci kat boyama ihtiyacının göz önünde bulundurulması gerekeceğinden ikinci kat boyaların da hemen hemen aynı sürede kuruması göz önünde bulundurulmalıdır.

Bir oda kaç sürede boyanır sorusunun net cevabı

Bir oda, alçı çekilmeyecekse ve iki kat boya gerektiren durumlarda ortalama 8 – 10 saatte boyanabilmektedir. Koyudan açık renge dönüşümlerde 3.kat boya ihtiyacından ötürü bu süre 12- 14 saate kadar çıkabilmektedir.

Su bazlı boyama da süre ortalama 10 saati bulurken yağlı boya veya saten olarak bilinen boyamada ise bu süreler çok daha fazla tutabilmektedir.

Ücretsiz keşif servisimizi arayarak bir ev kaç günde boyanır sorusuna cevap bulabilmek için iş teslim süresi alabilirsiniz.

Ayrıca sitemizde bulunan Apartman merdiven boşluğu boyama, İşyeri Boyama ve Eşyalı ev boyama, Bir ev kaç günde boyanır sayfalarımıza göz atabilirsiniz.

Plastik, Boya ve sektörü hakkında geniş bilgilerin yer aldığı makaleye mevcut linke tıklayarak göz atabilmeniz ayrıca mümkündür.

Derecelendir
[Total: 3 Average: 5]