Boya Badana işleri
Boya Badana

Boya badana işlemleri günlük yaşamımızda yaşamımızı sürdürdüğümüz alanlarda görselliği ön plana katmakla birlikte; boya badana şekil ve renkleri sağlığımız ve görünüm açısından önem arz etmektedir. Boya badana yaşadığımız alanlarda ne kadar temiz ve düzgün olursa hem görsellik hemde sağlık açısından bizlere enerji katacaktır. Bu yüzden boya badana işlemleri itina ile yapılmalı; renk seçimlerinde de titizlikle ele alınmalıdır.

                Boya badana bizlerin yaşam alanlarında kullancağı araç gereçleri seçtikten sonra veya uyumu ile çok rahat bir ortamda yaşamımızı devam ettirmemizi sağlayan unsurlardan biridir. Örneğin boya rengi evin veya işyerimizin her noktasında aynı olmamalıdır. Bunun nedeni ise her ortamda farklı ruh hallerimiz veya farklı kullanılan eşyalarımızdır. Örneğin; evimizde en çok vakit geçirdiğimiz yer salonumuzdur. Salonumuzun mobilya renkleri ile duvar rengi uyumu ruh halimize güç katacaktır. Pastel tonlar uzun vakit geçirdiğimiz yerde örneğin gri  tonları hemen hemen her mobilyaya uygun ve rahatlatıcı bir renktir. O yüzden mobilya rengi ile duvar rengi uyumlu seçilmelidir. Bir başka örnek ise hayatımızda çok büyük önem taşıyan çocuklarımızın odalarıdır. Çok özenle hazırladığımız çocuklarımızın odasının mobilyasını erkek veya kız olarak iki şekilde hazırlarız. Kız ise pembe ağırlıkta; erkek ise mavi ağırlıktadır. Bu şekilde olan çocuk mobilyalarında duvar rengi onlara uyumlu bir şekilde seçilmesi ile birlikte çocuk odası çok ferah ve enerjik olacaktır.

               

Boya badana işlemleri sağlığımız açısından da bahsettiğimiz üzere önem taşımaktadır.

Çünkü duvarlarımız biz görmesekte ortamdaki havayı içine hapseden bir yapıdadır. Dolayısı ile boya zamanla kirlenmiş gözükmektedir. Aslında bu kir duvarda toplanan havanın göstergesi haline gelmektedir. Bu yüzden her yıl olmasa da en az iki yılda bir duvarların seçilen renklerle boyanması sağlık açısından da çok iyi olacaktır.

                Sizlerde bu noktalarda evinizin veya işyerinizin sağlıklı ve istediğiniz boya badana şekline kavuşmasını istiyorsanız bizlere www.usta.web.tr adresinden ulaşabilirsiniz. Uzman ekibimiz sizlere en hızlı ve en doğru şekilde yardımcı olacaktır.

                Web sitemizde bulunan Boyacı Ustası; Ev boyama renkleri; Pratik ev boyama; Beşiktaş’ta boyacı ustası; Ortaköy’de Boyacı ustası yazılarımızı inceleyebilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz.

                Konut ve işyerleri için boya özelliklerine  http://www.isgap.gov.tr/boya/  adresinden ulaşabilir ve gereken bilgileri alabilirsiniz.

Derecelendir
[Total: 1 Average: 5]