Ev Boyama Sayfası
Ev Boyama Sayfası

Ev boyama sayfası sizlere ev boyama ile ilgili yol gösterici olmakla birlikte; ev boyama sayfasında adım adım bulabilecekleriniz yer almaktadır. Ev boyama sayfası sizlere evinizde veya işyerinizde yapacağınız boya badana işleri ile ilgili yön gösterebilmektedir. Ev veya işeyrinizi boya badana yapmadan veya yaptırmadan önce ev boyama sayfasını inceleyebilirsiniz.

                Ev boyama sayfası olarak amacımız sizlerin atacağı adımlarda madde madde yapılması gerekenler hakkında bilgilendirmektir. Boya badana yapmadan önce, tadilat yapılacak alan belirlenmelidir. Eğer işlem sizler tarafından sağlanacak ise boyanacak alan temizlenmelidir.

Uygulama alanında eşya var ise eşyalar bir örtü yardımı ile örtülmelidir. Bu işlemler yapıldıktan sonra boyama yapılacak olan duvar veya duvarlarda çökme; sarkma; delik var ise saten alçı sıva ile kapanmalıdır. Saten alçı sıva bir süre kurumaya bırakıldıktan sonra zımpara ile yüzeyi boya yapılmadan önce düzlenmelidir. Boya seçimi yapılmadan önce duvarın zemini kontrol edilip ona göre boya seçilmeli ve rengi belirlenmelidir. Rengi belirledikten sonra alınan boya kullanma talimatlarına göre sulandırılmalıdır. Rulo veya fırça yardımı ile duvara sürülmeye başlanmalıdır.

Boyama süresine geçildiğinde şu adımlar takip edilmeli

İlk kat sürülen boya astar boyası olarak tabir edilir. Astar boya tüm yüzeye uygulandıktan sonra bir süre boyanın kuruması beklenmelidir. Kuruduktan sonra tekrar ikinci asıl boya katmanı duvara sürülmelidir. Bu esnada dalgalanma olmaması için rulo veya fırça ile tarama ( duvara boya eşit dağılımı ) iyi yapılmalıdır. Bu işlemde gerçkeleştikten sonra boyanan yüzey tekrar kurumaya bırakılmalıdır. Kuruduktan sonra kontrol edilip herhangi bir olumsuz durum yok ise temizlik işlemine geçilebilir. Temizlik işlemi ile boyanız tamamlanmış olur.

                Eğer boya badana işleminizi bir boyacı ustasına yaptıracaksanız bulduğunuz ustadan kesinlikle yerinde keşif yapmasını istemelisiniz. Keşif yapılmadan verilen fiyat ve iş taahhütleri işlem aşamasına geldiğinde farklılıklar göstermektedir. Bunun olmaması adına keşif en önemli unsurdur. Bulduğunuz boyacı ustası ile renk seçimi, yapılacak işlemleri ona göre konuşmanız gerekmektedir. Yine size yukarıda bahsettiğimiz noktaları boyacı ustasının yapıp yapmadığını takip ederek sorunsuz bir tadilat gerçekleştirmiş olursunuz.

                Sizlerde evinizde boya badana tadilatı yaptırmak isterseniz bizlere www.ustaweb.tr adresimizden ulaşabilirsiniz. Uzman kadromuz sizlere en hızlı şekilde keşif ve fiyatlama konusunda yardımcı olacaktır.

                Tüm bu adımlarla birlikte web sayfamızdaki Boyacı Ustası; Ev boyama fiyatları; Pratik ev boyama; İş yeri boyama; Dililitaş’ta boyacı ustası yazılarımızı inceleyebilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz.

                Konut ve işyerleri için boya özelliklerine  http://www.isgap.gov.tr/boya/  adresinden ulaşabilir ve gereken bilgileri alabilirsiniz.

Derecelendir
[Total: 1 Average: 5]