Ev Boyama Teknikleri ve uygulamaları
Ev Boyama Teknikleri

Ev boyama işlemi çoğu zaman ev boyama teknikleri üzerinden profesyonel bir şekilde gerçekleşmez ve ev boyama teknikleri kullanılarak yapılmaz. İstenilen seviyede ve kaliteli biçimde olması için ev boyama teknikleri aslında bu bağlamda faydalı olabilir. Ev boyama teknikleri ile ilgili bu yazımızda sizlere önerilerimiz aşağıdaki şekilde sunulmuştur.

                Ev boyama teknikleri; yaşama alanlarımızda doğan gereksinimlerimizden yola çıkarak yapacağımız tadilattır. Öncelikle yapılması gereken duvarları düzgün bir hale getirmektir. Hayal edilen şekle sokmak için duvar zeminin iyi olması gerekir. Rutubeti olan tadilata gereksinimi olan duvarların bu nedenle tekrardan dizayn edilmesi, iyi bir hale sokulması gerekir. Kesinlikle duvarlar düzgünleştirilmeli, astar, zımpara gibi çalışmaların yapılması gerekmektedir. Kullanılacak boya miktarı hesaplanmalıdır. Bu hesaplamayı yaparken boyanacak alanın metrekaresi belirlenmelidir. Metrekare’ye gidecek boya miktarı kullanacağınız yüzey ile de alakalıdır. Bu şekilde boya firmalarından hesaplama konusunda daha detaylı bilgi alınabilmektedir. 

Ev boyama teknikleri kullanılarak yapılan boya avantajları

Bir evin boya badana işlemlerine başlamadan önce eşyaları iyi bir şekilde muhafaza etmeniz gerekmektedir. Burada eşyaların üstünü muşamba ile örtmek, eşyaları ortaya toplamak onları koruma altına almak önem arz etmektedir. Boya malzemelerini düzgün ve kalliteli seçmek diğer önemli adımlardan biridir. Duvarların boya badana çalışmalarını yatay hareketler ile gerçekleştirmek son derece önemli bir çalışmadır. Burada yanlış şekillerde, rastgele biçimde çalışmak duvarda lekeler bırakabilir. Boya yapılan alana mümkün olduğu kadar eşit şekilde boya sürme işlemi gerçekleştirilmelidir. Eşit olarak sürülmemesi durumunda duvarda dalgalanma meydana gelebilmektedir.

Bu işlemler gerçekleştikten sonra artık tüm boya yapılan yüzey kontrol edilmelidir. Köşe kenarlara boyanın taşmadan sürüldüğü gözlemlenmelidir. Gerekirse temizlik işlemine geçilmeden önce rötüş yapılmalıdır. Boya sonrası evin temizliği, düzeni boya sonrası son derece önemlidir. Boya yapılan mekan temizlenip eski haline dönüştürülüp normal haline getirmek boya işlemlerinin son aşamasıdır. Bu şekilde yapılan uygulama en sağlıklı uygulama olacaktır.

                Sizlerde daha etkili ev boyama için www.usta.web.tr adresimizi ziyaret edebilirsiniz. Gereken tüm bilgi ve hizmetlerimiz için bizlere iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz.

                 Ayrıca sitemizde bulunan boyacı ustası; gerekli boya malzemeleri; Beşiktaş’ta boyacı ustası; Ev Boyama; İşyeri boyama; Balmumcu’da Boyacı ustası nelerdir yazılarımızı inceleyebilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz.

                Konut ve işyerleri için boya özelliklerine http://www.isgap.gov.tr/boya/  adresinden ulaşabilir ve gereken bilgileri alabilirsiniz.

Derecelendir
[Total: 1 Average: 5]