Ev Boyama Renkleri
Ev Boyama Renkleri

Ev boyama renkleri ile evinizin boyasına karar vermek tüm evi dekore etmekten daha zor bir seçim olabilmekle birlikte; ev boyama renkleri birçok firmanın renk kartelalarında mevcuttur. Ev boyama renkleri seçilirken yaşam alanlarının durumuna göre değişiklik gösterebilmektedir. Ev boyama renkleri bizlerin yaşama alanlarında ruh halimize destek verebilecek önemli detaylardan biridir.

Evinizde mutluluğun yolu boya renk uyumu ile mümkün olabilir

                Evimizde kendimizi her daim mutlu ve huzurlu hissetmek isteriz. Evimizde kendimizi iyi hissetmemiz için evimizin dekorasyonu, kullandığımız mobilyalar, duvarlarımızın boyası oldukça önemlidir. Yalnızca doğru duvar boyasını kullanarak odamızın enerjisini, görüntüsünü ve tarzını değiştirmemiz mümkündür. Evimizi boyayarak yaşam alanlarımızı hem tazelemek hem de onlara yeni bir görünüm kazandırmak istiyoruz ama renk seçmekte zorlanıyorsak önce odanızın dekorasyonuna şöyle bir bakmak ve odada yer alan nesnelerin renklerine göz gezdirmek gerekir.

Sevdiğimiz bir masa, koltuk ya da halının rengi, eğer çok keskin bir renk değilse duvarlarımız için hem uyumlu hem de ideal renk olabilir. Örneğin yatak odasında duvar boyasının rengini giysi dolabıyla aynı tonda seçmiş olursak hem odanın genelinde bir bütünlük sağlamış, hem de şık ve huzurlu bir atmosfer yaratmış oluruz. Özellikle yatak odalarının duvarlarının renk seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli şeyin yorucu olmayan, dinlendirici ve sakinleştirici etkili bir renk tonu olması gerektiğini de aklımızdan çıkarmamalıyız.

                Evimizin oturma alanlarında yapacağımız duvar boyama renklendirmesinde koyu renklerin duvar dekorasyonlarında kullanılması genellikle nadir görülür. Koyu renkler her zaman odayı boğma ve karartma gibi riskler taşırlar. Oysa doğru dekorasyon ve mobilya seçimiyle koyu renk duvarlar da yaşam alanlarınız için harika ve ideal seçimler olabilmektedirler.

Eğer duvarlarınızda koyu renkler kullanmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken ilk şey odada keskin bir kontrast yaratmak olmalıdır. Koyu renk duvarların odayı boğucu ve karanlık bir yer haline getirmemesi için yapmanız gereken tek şey açık renk tonlarıyla bir denge oluşturmak ve koyu rengin odanın her bölümünde hakim olmasını engellemektir.

Örneğin koyu lacivert duvarlar istiyorsanız odanın dekorasyonunu oluşturan mobilyalarda da genel ahengi sağlamak için aynı ya da benzer tonlarda lacivert dokunuşlar olsa da genel olarak açık renkler kullanılabilir. Mesela beyaz renk hakim olmalıdır. Böylelikle hem aydınlık, hem derin, hem de şık ve sıra dışı bir etki yaratmak çok kolay.

Yeni Trendleri takip etmek ve modayı yakalamak

Duvar boya renklerinde son trendlerden biri de alacalı renklerdir. Eskitilmiş dokulu mobilya ve yapı malzemelerinin yeniden moda olmaya ve tasarımda sıklıkla kullanılmaya başlamasıyla birlikte duvar boyalarında da alacalı renkler sayesinde eskitilmiş bir görünüm oluşturulmaya başlanmıştır. Özellikle çağdaş ya da modern bir tarza sahip olan tasarımlarda oldukça şık bir görüntü oluşturan bu duvar boyası tarzı, sıra dışı ve yenilikçi tabiatıyla da evlerinize çarpıcı bir hava katacaktır.

                Sizlerde evinizde boya dekorasyonları yapmak, estetik bir görünüme sahip olmak ve bu konularda fikir almak isterseniz bizlere www.usta.web.tr adresindeki iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

                Ayrıca sitemizde bulunan boyacı ustası; gerekli ev boya malzemeleri; Pratik ev boyama; İşyeri Boyama; Ev Boyama Sayfası; Ev boyama; Ortaköy’de boyacı ustası; Tavan Boyama yazılarımızı da inceleyebilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz.

                Konut ve işyerleri için boya özelliklerine http://www.isgap.gov.tr/boya/  adresinden ulaşabilir ve gereken bilgileri alabilirsiniz.

Derecelendir
[Total: 1 Average: 5]