Boyacı Ustası

Boyacı Ustası yaşam alanlarımızda yaptığımız değişikliklerin mimarı olabildiği gibi Bir boyacı ustası müşterinin beklentilerini ön planda tutarak hareket etmelidir. Bu noktada müşterinin isteklerini tam olarak dinleyerek ona çözüm üretebilen, isteklerini tam manası ile çözüme kabuşturabilmelidir.

Boya badana yaptırmanın bir ev için pek çok faydası vardır. Öncelikli faydası kesinlikle evi güzelleştirmesidir. Her etkinlik ve her uygulama evleri güzelleştirerek daha iyi bir yaşam alanı oluşturmaya neden olmaktadır. Bu bağlamda da boyacı ustası olarak öncelikli hedeflerin arasına evi daha iyi bir hale getirmek olmalıdır. Herkes boya yapabilir, nalburdan gidip boya, rulo, naylon bandı, hışır alıp bu işe soyunabilirsiniz. Eğer yetenekliyseniz bu işin hakkından da gelebilirsiniz. Fakat bu işin bir de ustalık tarafı vardır.

Boyacı ustasında aranan başlıca nitelikler aşağıda belirttiğimiz maddeler olmalıdır.

                1-Müşteriyi dinlemeli onun istek ve beklentilerine karşılık vermelidir.

                2-Boyama süreci ev veya işyerinde eşya varsa yorucu ve uzun olabilmektedir. Bu süreçte gerektiği taktirde pratik olmalı ve alacağı önlemlerle süreyi kısaltabilmelidir.

                3- Evdeki eşyalara kendi eşyası gibi sahip çıkmalıdır. Naylon bandı kullanılmalı, prizleri sökmeli, örtü naylonu kullanarak eşyaları korumalı, yapacağı saten alçıyı boya malzeme karışımına uygun yapmalıdır.

                4-Boyacı ustası müşterilerin mahremiyetine önem göstermelidir.

                5-Boyacı ustası duvarlarda çatlaklar varsa tamir etmelidir. Duvar boya rengini tam olarak kapatmamış ise fazladan bir kat vurması gerekmektedir.

                6-Boyacı işi aceleye getirip kurumayan yüzeye hemen boya uygulamamalıdır.

                7-Boyacı kestirmeleri güzel yapabilmelidir, kalın yaparsa kat oluşturur, ince yaparsa seyrek kalabilmektedir. Vuracağı boya kat sayısı kadar kestirme yapmak en makbülüdür.

                8- Boyacı ustasının boya bitiminden sonra yapmış olduğu boyanın her tarafını son bir kontrol etmesi ve iş sonunda temizliğe önem vermelidir.

                Sizler de boyacı ustasına ihtiyaç duyduğunuz noktada bizlere www.usta.web.tr adresinden kolayca ulaşabilirsiniz.

                Ayrıca sitemizde bulunan iyi boya nasıl yapılır; gerekli boya malzemeleri nelerdir; boyaya nereden başlanmalı ve Beşiktaş’ta boyacı ustası isimli yazılarımızı inceleyebilir bilgi sahibi olabilirsiniz.

                Doğru boya seçimi ile ilgili aramalarınız için İSGAP sitesinden bilgi sahibi olabilmeniz mümkündür.

Derecelendir
[Total: 2 Average: 5]