Boyanın Ömrü Kaç Yıldır, Her Sene Ev Boyanır Mı?

Boyanın ömrü kaç yıldır her sene ev boyanır mı ev boyası kaç yılda bir yapılır sıkça araştırılan konuların başında gelmektedirler.

Yaşam alanlarımızın zamanla yenilenmeye ve bakıma ihtiyacı olabilmektedir. Sigaraya ve içerideki sıcaklık farkından dolayı oluşan matlaşmayı gidermek için tercih edilebildiği gibi değişiklik yapma isteğinden dolayı da boya badana yapılabilmektedir.

Boyacı ustası eşliğinde ihtiyaç duyulan her türlü tadilat öncesi ise bilgi sahibi olmak isteriz. Bilginin kaynağı da çağımızda internet olmaktadır.

Boyanın ömrü kaç yıldır sorusunun cevabı?

Boyanın ömrü, sigaradan uzak tutulmuş ve çok sık sıcak ve soğuk hava değişikliğine uğramayan ortamlarda ortalama 6,7 sene kadardır. Bu sürenin kısalmasına neden olan bir diğer etken ise evin dışarıdan su alması olduğu dikkatlerden kaçmamalıdır.

Özellikle apartman dairelerinde bir üst kattan tavanların sararmasına ve çürümesine neden olan su kaçağı boyanın ömrünü kısaltmaktadır. Mantolaması yapılmayan binalarda yer alan evlerde de benzer sorunlar oluşmakta ve boyanın ömrünü kısaltmaktadır.  

Her sene ev boyanır mı sorusunun cevabı?

Boyası yapılacak alanda yoğun sigara tüketimi yapılmıyorsa ve dış ortamdan olası su kaçağına bağlı sararma yoksa her sene ev boyanmasına ihtiyaç duyulmaz. Zaruri ihtiyaçlar dışında keyfi istekler söz konusuysa her sene ev boyanabilir.

Ev boyası kaç yılda bir yapılır sorusunun cevabı?

Ev boyası, zaruri bir ihtiyaç söz konusu değilse ve keyfi bir değişim isteği de söz konusu değilse ortalama koşullarda 6, 7 sene kadar canlılığını korumaktadır. Bu sürenin azalması veya fazlalaşmasını pek çok faktör etkilemektedir.

Ev boya ömrünü uzatan veya kısaltan faktörler nelerdir?

– Ev içerisinde sigara tüketimi ömrü kısaltır.

– Ev içerisinde sıkça yaşanan sıcak, soğuk hava değişimi ömrü kısaltır.

– Ev duvarlarına nüfuz edebilecek su boyanın ömrünü kısaltır.

– Ev içerisinde boya sonrası yapılacak tadilatlar boyanın ömrünü kısaltır.

– Ev içerisinde çocukların varlığına bağlı hareketlilik ve darbeler ömrü kısaltır.

Bu koşulların olmadığı bütün evlerde ise boyanın ömrü daha uzun olur.

Sizlerde boyacı ustası eşliğinde ücretsiz keşif servisimizden faydalanarak boyacı fiyatları alabilirsiniz. Ayrıca web sitemizde bulunan İstanbul boya badana fiyatları isimli sayfamıza göz atabilir, boya sektörü ile ilgili habere de göz atabilirsiniz.   

Derecelendir
[Total: 1 Average: 5]