Alçı Sıvaya Hangi Boya Sürülür

Alçı sıvaya hangi boya sürülür alçı sıvadan sonra ne yapılır sorguları için bilgilendirme makalemizdir.

İnternetin hayatımızın olmazsa olmazı olmasından beri hemen hemen bütün ihtiyaç duyulan bilgiler internet üzerinden araştırılarak bulunmaktadır.

Boya badana ustasının boyama alanında yapacağı pek çok konuda da bilgi sahibi olmak isteyenler internet sonuçlarından bilgi edinmek isterler.

Alçı sonrası boyama ile ilgili pek çok bilgi için de internet üzerinden bilgi sahibi olmak istenir.

Alçı sıvaya hangi boya sürülür alçı sıvadan sonra ne yapılır soruları da bu açıdan oldukça popüler arama sonuçlarından olmaktadır.

Alçı sıvaya hangi boya sürülür ?

Alçı sıvaya hangi boya sürülür sorusunun cevabı şudur ! Alçı sıva sonrası yapılan zımparadan sonra su bazlı boyalardan plastik boya, silikonlu boya ve tavan boyası sürülür. Aynı zamanda solvent yani tiner bazlı boya grubundan olan yağlı boyada sürülebilmektedir.

Alçı sıva üzerine boya olur mu ?

Alçı sıva üzerine boya olur mu sorusunun cevabı ise ; Evet olur. Gerek su bazlı boya ürün grubu gerek tiner bazlı boya ürün grubu ile boyama yapabilmek mümkündür. Selülozik tiner ile inceltilen epoksi boya ise çoğu zaman tercih sebebi olmamaktadır.

Alçı sıvaya boya nasıl yapılır ?

Alçı sıvaya boya nasıl yapılır sorusunun cevabı !

– Alçı sıva yapıldıktan ve kuruduktan sonra zımpara yardımıyla yüzeyler düzeltilir.

– Alçıpan üzerine alçı yoklaması yapıldıysa alçı üstü geçiş astarı vurulur.

– Duvar üstüne alçı sıva yapıldıysa zımpara sonrası ilk kat astar boyası vurulur.

– İkinci yani son kat boya vurularak işlem sona erdirilir.

– Koyudan açık renge geçişlerde ise 3. Kat boya çoğu zaman gerekebilmektedir.

Alçı sonrası gereken boya türleri, alçı sonrası yapılması gerekilen işlemler ve alçı sonrası hangi boyaların vurulabileceğiyle ilgili bilgilendirme makalemizle sizlerleydik.

Bilgilendirme maksatlı yazılarımızı sizlerle ilerleyen dönemlerde de paylaşmaya devam edeceğiz.

Önümüzdeki günlerde alçı sıva ile saten alçı arasındaki farkı sizlerle paylaşıp diğer alçılar ile de ilgili bilgilendirme makalemizle sizlerle olacağız.

Web sitemizde bulunan boyacı ustası ve boyacı sayfalarına da göz atabilir, boya sektörü ile ilgili haber makalesine ayrıca göz atabilirsiniz.

Derecelendir
[Total: 2 Average: 5]