İkinci Kat Boya Ne Zaman Atılır

İkinci kat boya ne zaman atılır sorgusu internette yoğunca aranılan bir kelime olup ikinci kat boya ne zaman vurulur isimli makalemizle sizlerleyiz.

Belli periyotlarda yaşam alanlarımız olan evlerimize ev boyama ve villa boyama, işyerlerimize de işyeri boyama hizmeti gerekmektedir. Boya Badana ihtiyacını kendisi gidermek isteyen insanlar, ilk kat boya sonrası ikinci kat boya ne zaman atılır sorusunu sormaktadırlar.

İkinci kat boya ne zaman atılır sorusunun püf noktası

İkinci kat boya (su bazlı boyalarda) ; ortalama sıcaklıkta ilk kat boyanın atılmasından itibaren yaklaşık 3, 4 saat sonra atılabilir. Ortalamanın altındaki hava sıcaklığında ise ilk katın vurulmasından itibaren 4, 6 saate kadar çıkabilmektedir.

İkinci kat boya (Yağlı Boyalarda); ortalama hava sıcaklığında ilk katın atılmasından itibaren 4, 5 saat sonra vurulması halinde uygun olacaktır. Ortalamanın altındaki hava sıcaklığında süre 7, 9 saat aralığına kadar çıkabilmektedir.

Yine ortalama hava sıcaklığı altında yapılan alçı tamirlerinin kuruması uzadığından, ilk kat boya uygulamasının duvara geç vurulmasına neden olduğu unutulmamalıdır.

İlk kat boyanın vurulmasını geciktiren etkenleri ise şu şekilde sıralayabilmek mümkündür.

–          Evin eşyalı olma durumu süreyi uzatmaktadır.

–          Ev boyama öncesi ortam temizliğinin sağlanması için yapılan naylonlama işlemi sürenin uzamasına neden olur.

–          Ev içerisinde tadilat tamirat oranının yüksek oluşu sürenin uzamasına neden olur. Ayrıca derin çatlaklar varsa derin alçı ihtiyacı sebebiyle sürenin ekstra uzamasına neden olur.

–          Boya yapılacak mevsim de oldukça önemlidir. Yukarıda da belirtilen nedenlerden ötürü boya yapılacak alanın ortalama sıcaklığı işin daha erken veya daha geç bitmesine neden olur.

Boya badana işi için ücretsiz fiyat alabilmek mümkün

İletişim sayfamızda bulunan sabit telefon, cep telefonu ve online Whatsapp hattımızdan bize erişebilirsiniz. Belirteceğiniz saat ve adreste bulunacak keşif servisimizden uygun fiyatlara ve uygun sürelere boya badana hizmeti alabilirsiniz.

Web sitemizde yer alan faydalı linklerden ev kaç yılda bir boyanır, bir oda kaç saatte boyanır isimli makalelerimize de göz atabilirsiniz.

Ayrıca boya sektörüyle ilgili boya kusurlarının giderilmesi ile ilgili pdf dokümanını inceleyebilirsiniz.

Derecelendir
[Total: 3 Average: 5]