2+1 eve ne kadar boya gider?

2+1 eve ne kadar boya gider sorusuna cevap için 2+1 eve ne kadar boya gider ile ilgili yazdığımız bilgilendirici makalemizi okuyabilirsiniz.

İstanbul’da yaşamlarımızı sürdürdüğümüz evler, genellikle 2+1 olmakla birlikte çocuk ve kalabalık aile faktörleri nedeniyle zaman zaman 3+1 ev tercihine de dönüşebilmektedir.

Ortalamada kullandığımız 2+1 evimizi yıpranmaya bağlı veya ortam değişikliği isteği sebepleriyle zamanla değiştirmek isteriz. Özellikle boya uygulaması ile değiştirmek istediğimiz evimiz için ortalamada kullandığımız 2+1 eve ne kadar boya gider sorusu da pek çoğumuz için beraberinde gelir.

2+1 eve ne kadar boya ihtiyaç duyulur sorusuna cevap ?

Mevcut evinizin boyaması esnasında tavanlarla birlikte boyama işlemi istenilmekteyse, tavan boyası ve duvar boyası gerekmektedir.

2+1 ev için gerekli olan boya listesi ise şunlardan oluşacaktır.

– m2 olarak ev veya işyerimiz 85’i geçmeyecekse duvarlar için 15 Litre (20 Kilo) duvar boyası yeterli olabilecektir. Bu durumu etkileyen bazı olumlu veya olumsuz faktörler ise şunlar olabilmektedir.

– Yeni bir bina olmasına bağlı alçı sıvaları eksiksizse ve açık renkten açık renge boya yapılacaksa 10 litre boya yeterli olabilecektir.

– Eski bir bina olması durumunda bile sıvaları eksiksizse ve yine açıktan açığa, koyudan koyuya boya yapılacaksa 10 litre boya yetebilir.

– Tavanların tamamı 2 kat boyanacaksa ise yine 15 Litre (20 Kilo) tavan boyası gerekmektedir. Evde sigara içilmemesine bağlı tavanlar temiz ise 1 kat boya yeterli olabilmektedir. Bu durumda 10 veya 5 litrelik tavan boyaları ile de işlem halledilmektedir.

Tavan Boyası ve Duvar Boyama uygulamaları dışında kapı boyama veya demir korkuluk boyama işlemleri gerekmekteyse, bu durum ayrıca ele alınmalıdır. Kapılar için yağlı boya veya panel kapı boyası yeterli olabilmekteyken demir korkuluklar için yağlı boya gerekebilmektedir.

– Ahşap camlar söz konusuysa camların ebadına göre yağlı boya gerekebilmektedir.

2+1 ev boyaması için iletişim sekmesinde yer alan telefon numaralarımızdan bizi arayarak ücretsiz keşif talep edebilirsiniz.

Ayrıca sitemizde bulunan Bir ev kaç günde boyanır, Boyacı, Boyacı ustası sayfalarımızı ziyaret ederek bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ev ve işyerleri için boya özelliklerine  http://www.isgap.gov.tr/boya/  adresinden ulaşabilir ve detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Derecelendir
[Total: 2 Average: 5]