Bir Ev Kaç Günde Boyanır?

Bir ev kaç günde boyanır, hangi şartlarda bir ev kaç günde boyanır isimli bilgilendirici makalemizle sizleri detaylandırmaya çalışacağız.

Ev, Villa veya işyerlerimizi çoğu zaman temizlik, estetik ve değişiklik arayışı gerekçelerimizle boyamak isteriz.

Artık sizler için zaruri hale gelmiş değişikliği yapmak için fiyat ile birlikte ne kadar sürede biteceğini de öğrenmek önemli hale gelmiştir.

Bir ev kaç günde boyanır internet aramalarınıza yön veren de çoğu zaman bu konuda bilgi edinme isteğinizden kaynaklanmaktadır.

Bir ev kaç günde boyanır sorunuzun cevabı makalemizde!!!

Bir evin kaç günde boyanacağı çoğu zaman yapılacak keşif ile ortaya çıkmaktadır.

Ev Boyama süresini belirleyen etkenler ise sırası ile şunlardan oluşmaktadır.

– Evin hangi mevsimde boyanacağı önemlidir. İlk bahar ve yaz mevsimlerinde yapılan boya, erken iş bitiş süresinde oldukça önemli bir etkendir. Sıcak havalarda yapılan “boya badana” kış mevsiminde yapılana nazaran daha kısa sürede bitmesine neden olur.

Ayrıca Kışın ev boyanır mı & Kışın boya kaç günde kurur isimli bilgilendirici makalemize göz atabilirsiniz.

– Bir diğer önemli etken evin boş veya eşyalı olma durumuyla ilgilidir. Eşyalı ev boyama süresi, boş ev boyama süresine nazaran daha uzun sürmektedir

– Bir diğer en önemli etken ise, duvarlarda veya tavanlarda varlar ise çatlaklar veya sıva ile doldurulması gerekilen alanlardır. Derin alçı çekilmesi gerekilen yerler varsa normal süreden 1 gün daha geç bitmesine sebep olmaktadır. Derin alçıların kuruması yüzeysel çekilen alçılara göre oldukça daha uzun sürmektedir.

Ayrıca Gerekli Boya Malzemeleri nelerdir isimli makalemize göz atarak ihtiyaçlar listesine göz atabilirsiniz.

Yukarıda en önemlilerini saydığımız 3 neden dışında isteğe göre istenilen ev kapı ve pencere boyama isteği de süreyi ayrıca etkilemektedir.

Kısaca, yaz mevsiminde çatlakların az olduğu boş olan bir ev en fazla 2 günde boyanabilir.

Aksine kış ve sonbaharda çatlakların fazlaca olduğu ev boyama işlemi ise 3. güne sarkabilmektedir.

Ücretsiz keşif servisimizden randevu alarak tarafımızdan en kısa sürede bitirilebilecek boyama işlemi için teklif alabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek Ev Boyama Renkleri, Ev Boyama Sayfası ,İşyeri Boyama isimli diğer yazılarımıza da göz atabilirsiniz.

Boya bileşenleri ve boyalar ile ilgili detaylı bilginin yer aldığı Tübitak’ın  ilgili  linkinden gerekli bilgileri edinebilirsiniz.

Derecelendir
[Total: 4 Average: 5]