Kışın Ev Boyanır mı?

Kışın ev boyanır mı ve Kışın boya kaç günde kurur soruları, çoğu zaman hepimizin kendi kendimize sorduğu sorulardan bazıları olmaktadır.

Kışın ev boyanır mı ve Kışın boya kaç günde kurur soruları çoğu zaman, zamansız ve zaruri taşınma işlemleri sonrasında kafamızda beliren sorulardır.

Çünkü pek çoğumuz bir zaruriyet olmadık sürece taşınma işlemlerini yaz mevsiminde  gerçekleştiririz.

İşte kışın ev boyanır mı sorusunun cevabı.

Genellikle ilkbahar ve yaz mevsimleri tercih edilse de “Kışın ev boyaması” da sıkça talep gören bir uygulamadır.

Dezavantajları ise, gün ışığından daha az istifade edilmesine bağlı gecikme ve kurumamaya bağlı ikinci kat boyaya geçişi zorlaştırması olarak sıralanabilir.

Kışın boya kaç günde kurur sorusuna cevap olarak, 2 önemli etkenden bahsetmekte fayda bulunmakta.

–  Kışın boyama uygulamasının süresine etki eden ilk önemli etken, düşük hava sıcaklığıdır.

Özellikle derin alçı çekilmesi gerekilen alanlarda kuruma süresi, kışın yapılan boya işleminin oldukça gecikmesine sebep olmaktadır.

Yüzeysel olarak ufak çatlakları kapatmak için yapılan alçı bile normale göre uzun sürerken, derin bölgelerde yapılan alçı işlemin daha da uzamasına neden olmaktadır.

– Gün ışığının hem sabah hem de akşam saatlerinde kısıtlı olması hareket kabiliyetini düşürmekte ve sürenin uzamasına ayrıca sebep olmaktadır.

Bir ev kaç günde boyanır sayfasına ayrıca göz atabilirsiniz.

Burada en önemli bir diğer alt başlık ise, kış mevsiminde boş olan eve taşınma öncesi yapılan boyama işlemidir.

Kışın taşınma öncesi elektrik aboneliğinin henüz yapılmamış olması, gün ışığından daha da az faydalanmasına ve uygulama teslim süresine direkt etkisiyle sonuçlanmaktadır. Kışın ev boyanırken günışığından tam anlamı ile fayda sağlanamadığı için işlem uzun sürebilmektedir.

Sizlerde kış mevsiminde boya uygulaması yaptırmak için bizlere iletişim sayfasında yer alan telefon numaralarından ulaşabilir,  ücretsiz keşif servisinden faydalanabilirsiniz. Firmamız tecrübesi ve profesyonelliği ile her zaman hizmete hazırdır.

Daha Detaylı bilgi almak için Ev boyama renkleri, Boyacı, Boya Badana, İşyeri Boyama isimli sayfalarımıza da göz atabilirsiniz.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının yayınlamış olduğu habere de tıklayarak geniş bilgi sahibi olabilirsiniz.

Derecelendir
[Total: 3 Average: 5]