Bir Günde Boya Badana Yapmak Mümkün mü?

Bir günde boya badana yapmak mümkün olmakla birlikte bir günde boya badana yapmak için gerekli şartların oluşmuş olması oldukça önemlidir.

Pek çoğumuz ev veya işyerlerimizde yapılmasını istediğimiz değişikliklerin çok kısa sürede olmasını umarız. Boya Badana ihtiyacı da bunlardan biri olmakla birlikte bir günde boya badana yapmak için bazı durumların elverişli olması önem arz etmektedir.

Bir Günde Boya Badana İçin Gerekenler!!!

Bir günde boya badana için şu durumları göz önünde bulundurmakta fayda bulunmaktadır.

– Ortalama sıcaklık açısından İlkbahar ve Yaz mevsiminde yapılan boya işlemi, kış ve Sonbahar mevsimine göre süreyi kısaltmaktadır.

– Ev veya işyeri boyama işleminde sürenin kısa olmasında bir diğer önemli etken ise mekanın metrekare büyüklüğü olmaktadır. Alan büyüdükçe sürenin artması söz konusudur.

– Mekanın boyama süresini kısaltacak bir diğer etken ise, derin sayılacak çatlakların alçı ile doldurulması işlemidir. Doldurulacak alanın derinliği fazla ise alçının kuruması mümkün olmamakla birlikte boyama uygulamasının süresinin artmasına neden olmaktadır.

– 1 günde boya badana yapmak için bir diğer önemli etken ise Binanın yaşı ile ilgilidir. Yeni yapılarda duvarlar üzerinde ince alçı uygulaması olduğundan alçı uygulaması limitli yapılır ve süre kısalır. Eski yapılarda ise duvarlar üzerinde alçı uygulaması yeterli olmadığından boyanın emişiyle birlikte 3. kat boya vurmak mümkün olabilmektedir. Bu durum ayrıca sürenin uzamasına neden olmaktadır.

– Pek çok insan, evinin boyasıyla birlikte diğer boyama alanları olan kapı boyaması ve varsa demir korkuluklarının da boyanmasını ister. Bu işlemler de sürenin uzamasına neden olan diğer etkenlerdir.

– Ev veya işyerinde tavanlar üzerinde bulunan kartonpiyerler boyama uygulamasının süresinin uzamasına neden olan bir diğer etkendir. Kartonpiyerlerin olmadığı tavanlar veya limitli olarak sadece perde bölgelerinde bulunan kartonpiyerler, sürenin kısalmasına neden olan oldukça önemli bir detaydır.

Yukarıda belirtilen ve ev veya işyerinin yapısal durumuna göre değişiklik gösteren pek çok detay, boyama uygulamasının süresine etki edebilmektedir.

Ücretsiz keşif servisimiz için iletişim sekmesinde bulunan telefon numaralarımızdan bize ulaşabilir, ayrıca  Ev boyama renkleri, Boyacı, Bir günde boya badana yapmak, İşyeri Boyama isimli sayfalarımıza da göz atabilirsiniz.

Boya ve sektörü ile ilgili geniş bilgilendirmenin yapıldığı Çevre ve Şehircilik Bakanlığının yayınlamış olduğu haberi okuyabilir, detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Derecelendir
[Total: 3 Average: 5]