Fayanstaki,Camdaki Boya Lekesi Nasıl Çıkar?

Fayanstaki camdaki boya lekesi nasıl çıkar? Fayanstaki, camdaki boya lekesi nasıl çıkar ve hangi yöntemler kullanılır isimli makalemizle sizlerleyiz.

Yeni bir taşınma öncesinde pek çoğumuz ev veya işyerimize boya badana yaptırmak isteriz.

Fayanstaki, camdaki boya lekesi nasıl çıkar !

Yapılacak boya badana işlemi esnasında yerdeki fayanslar ve camlarda boya sıçramasına bağlı lekeler oluşabilmektedir.

Hatta bu lekeler sadece sizin yaptıracağınız boya badana işlemi esnasında değil, daha evvel yapılmış boya badana işlemlerinden kalmış da olabilir.

Lekenin süre olarak yüzeyde uzun kalması zeminde oluşan lekenin çıkmasını zorlaştırmaktadır. Uzun süre yüzeyde tutunan leke daha fazla yoğunlaşır ve kemikleşir.

Camdaki boya lekesi nasıl çıkar?

– Cam yüzeyinde bulunan lekelerin olduğu yüzey; öncelikle sıcak suda karıştırılmış sıvı deterjan, ve bir temizlik beziyle yumuşatılır.

– Cam jileti yardımıyla yumuşatılan lekeye hafif dokunuşlarla temas edilip leke çıkartılır.

Önemli bir not : Cam jileti ile yüzeye dokunmadan evvel camın bir köşesinde test ederek camı çizip çizmediğine dikkat edilmelidir.

Fayanstaki boya lekesi nasıl çıkar?

– Lekelerin yaygınlığına göre belli bir miktar suyun içine 1/3 ölçek sirke ve yaklaşık bir çorba kaşığı bulaşık deterjanı ekleyin.

– Elde ettiğiniz karışımı lekelerin üzerine dökün ve bir süre bekleyin.

– Bir süre bekledikten sonra uçları kalın bir fırça yardımıyla bastırarak ve üzerinde zig zaglar çizerek yüzeyi fırçalayın.

– Son olarak lekeli yüzeyi nemli bir bez yardımıyla ovarak işlemi sonlandırın.

Lekelerin temizlenmesi ve eski görünümüne kavuşturulması evinizin estetik ve konforunu arttırabilir, ferah bir yaşam alanı sağlayabilirsiniz.

Bütün inşaat uygulamaları için iletişim sayfamızda bulunan telefon numaralarından bize erişerek keşif talebinde bulunabilirsiniz. Firmamız tecrübesi ve profesyonel ekibi ile her zaman hizmete hazırdır. Profesyonel ekibi ile müşteri memnuniyeti odaklı çalışan firmamız kalitesi ile ön plana çıkmaktadır.

Sitemizde bulunan Bir ev kaç günde boyanır, Kışın Ev Boyanır mı Boyacı Ustası isimli makalelerimize de göz atabilirsiniz.

Ayrıca Boya ve sektörü ile ilgili geniş bilgilendirmenin yapıldığı Çevre ve Şehircilik Bakanlığının yayınlamış olduğu haberi okuyabilir, detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Derecelendir
[Total: 3 Average: 5]