ilk önce tavan mı boyanır duvar mı?

Önce tavan mı boyanır duvar mı sorusu, evini kendi başına bir usta olmaksızın boyamak isteyenler tarafından sorgulanan bir arama terimidir.

Önce tavan mı boyanır duvar mı sorusu aynı zamanda boya badana mesleğine yeni başlayacaklar tarafından da sıklıkla sorgulanan bir arama terimi olmaktadır.

Bu makalemizle sizlere ilk önce duvar mı boyanır tavan mı sorusuna cevap vermeye çalışacağız.

Tavan ve duvar boyama uygulaması konforunu keşfedin!

Yıllara bağlı yıpranmalar veya evde kullanılan sigaraya bağlı sararmaların kapatılması için insanlar belli periyotlarda boya badana gereksinimi duyarlar.

Bu işlemi Boyacı Ustası yardımı ile yapmak yerine insanlar kendi başlarına da yaparak deneyebilmektedirler. Bu noktada işlemler sırasının ne olması gerektiği ile ilgili bilgi ihtiyacı doğmaktadır. Bu bilgi ihtiyacının en başlıcasını ise boyaya tavandan mı yoksa duvardan mı başlamalı sorusu oluşturmaktadır.

  • Kazılacak yerlerin olması durumunda tavan ve duvarların alçı yardımıyla tamiri yapılır. Kurumaları beklenilir. Kuruduktan sonra ikinci kat alçı gerekli değilse zımpara yardımıyla düzleştirilebilir. Gerekli olması halinde ise ikinci kat alçı sonrası zımpara yapılarak zemin düzleştirilir.
  • Alçı sonrası genellikle boyaya ilk kat tavan boyama işlemi ile başlanmaktadır. Hatta ilk kat tavan boyasının kuruması sonrası ikinci kat ile tavanlarda boyama işlemi sonlandırılır.

Seyrek sayılabilecek durumlarda ise duvarların boyamasına tavanlardan önce de başlanabilmektedir.

Bir örnek vermek gerekecek olursak;

  • Duvarların silikonlu boya yerine plastik beyaz boya ile boyanması halinde duvarların boyama işlemi tavandan önce başlayabilir. Çünkü yapıları itibariyle Plastik beyaz boya ile tavan boyasının bir birleriyle kesiştiği noktaların sırıtmaması mümkün olabilmektedir. Ayrıca plastik boyanın silinebilme özelliğinin olmadığını belirtmekte fayda bulunmaktadır.

Bu verilen örnek genellikle atıl olarak (Değer verilmeyen mekan veya yaşam alanları) kullanılan mekanların boyanması işleminde sıkça tercih edilen bir yöntemdir.

İlk önce duvar mı boyanır tavan mı gibi detaylara inmeden ustasından hizmet alın

Ev Boyama işini bir usta yardımı ile yapmaya karar verecek olursanız çekinmeden bizlere iletişim sayfasında bulunan telefon numaralarından ulaşabilirsiniz.

Web sitemizde bulunan İşyeri Boyama, Kurumsal Boyacı Şirketi ve Apartman merdiven boşluğu boyama sayfalarına da göz atabilirsiniz.

Ayrıca Boya ve sektörü ile ilgili Yapı yüzüyler il ilgili pdf çalışmasını buradan indirebilirsiniz.

Derecelendir
[Total: 2 Average: 3.5]