Su Bazlı Boya Silinir mi?

Su bazlı boya silinir mi; su bazlı boyaların yapıları ile ilgili bilgilendirmeyi su bazlı boya silinir mi isimli makalemizde okuyabilirsiniz.

Su bazlı boya nasıl temizlenir soruları, pek çoğumuz için özellikle boya badana yaptırma öncesi aklımıza gelen sorular olmakta.

Su bazlı boyalar yapıları itibariyle solvent bazlı boyalara göre uygulamaları daha kolay olup, sıçramalarda çıkartılması daha kolay olan ürün grubudur.

Su bazlı boya silinir mi?

Su bazlı boyalar, yapıları gereği kendi içlerinde silinebilir olanlar ve olmayanlar olarak ikiye ayrılmaktadır.

1) Su bazlı boyalardan halk dilinde plastik boya olarak adlandırılan boya grubu, ucuzluğu nedeniyle tercih edilmekle birlikte silinebilirlik özelliği olmayan ürün grubundandır.

Ucuz olmasından ötürü genellikle kirlenmeye çok müsait olan dış ortamlarda temiz görüntü yaratmak için yaygınca talep gören bir ürün olmaktadır.

Bu ürün grubunda oluşan lekelerin silinmeye çalışılması, kirin daha geniş bölgeye yayılmasına neden olduğu unutulmamalıdır.

2) Su bazlı boya ürün grubundan olan ve halk dilinde slikonlu boya olarak bilinen ürün ise silinebilir özellikte olmaktadır.

Ücret açısından plastik boyaya nazaran daha pahalı olmaktadır.

Su bazlı boya nasıl temizlenir?

Çay, kahve, meşrubat sıçramalarına bağlı oluşan lekeleri slikonlu boya üzerinden hafif  nemli temiz bez yardımıyla çıkarabilmek mümkündür.

Boya yüzeyine aşırı bastırmadan nemli bez yardımıyla yapılacak temizlik, lekenin çıkması için yeterli olacaktır.

Lekeli bölge dışında tüm yüzeyin temizlenmesi arzu ediliyorsa dikkatli olunmalıdır.

Bütün yüzeye belli bir şiddette, atlanılmadan kısım kısım yapılarak ilerlenmesi, temizlik sonrası belli bölgelerin dalgalı gözükmemesi için önemlidir.

Yukarıda da anlatıldığı gibi su bazlı boya ürün grubundan slikonlu boya silinebilirken, plastik boya silinememektedir.

Boyacı Ustası ihtiyacı duymanız halinde sitemizde bulunan iletişim adresindeki telefon numaralarından bize ulaşarak keşif talebinde bulunabilirsiniz.Profesyonel anlayışı ve tecrübesi ile firmamız her zaman hizmetinizdedir.

Sitemizde bulunan kışın ev boyanır mı & Kışın boya kaç günde kurur, bir ev kaç günde boyanır, bir günde  boya badana yapmak isimli makalelerimizi okuyabilirsiniz.

Ayrıca boya ve boyar maddesi kimyası ile ilgili yazıya bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Derecelendir
[Total: 2 Average: 5]