Akıllı Ev Sistemleri

Akıllı Ev Sistemleri nedir?

Akıllı ev sistemleri son yıllarda popülaritesi artan, ev veya işyerlerimizin güvenliği açısından önemsenilen güvenlik tedbirlerinden oluşur.

Akıllı ev sistemleri; ısınmadan aydınlatmaya olası su kaçağından güvenlik tedbirlerine kadar ev veya işyerinin bir ağ üzerinden olası sorunlarda hızlı hareket edilmesine olanak sağlayan bir teknolojik kontrol yöntemidir.

Akıllı ev ve işyeri sistemleri bir beyin yani bir server (sunucu) tarafından koordine edilir, Cep telefonu üzerinden ise kumanda edilerek gerekli hamlelerin yapılması sağlanır.

Akıllı ev sistemleri fiyatı ?

Akıllı ev sistemleri fiyatı pek çok değişkene göre değişiklik göstermektedir. Örnek vermek gerekirse beyin yani sunucu olmadan bir akıllı ev sistemi kurabilmek mümkün olamamaktadır. Sunucu sonrası ise istek ve arzuların ne yönde olduğu dikkate alınmalıdır.

Kimisi için duman (yangın) dedektör önemli iken kimisi için ise su taşkını esnasında alarm veren dedektör oldukça önemlidir. Kimileri için ise davetsiz misafirlere karşı, bildirim veren dedektörler oldukça önem taşır.

Akıllı ev sistemleri fiyatı, sunucu sonrası ihtiyaç duyulan bir birinden farklı dedektörlerin farklılığına ve fazlalığına göre değişiklik göstermektedir.

Örnek vermek gerekirse; Sunucu ( beyin) sonrası sadece duman ( yangın) dedektörü gerekli ise ücret daha makul olurken, su baskını ve güvenlik sensörleri ilavesi ücretin artışına neden olmaktadır.

Akıllı ev ofis sistemleri için gerekli sunucu dışında istenilen her bir fazla özellik fiyatın artmasına neden olmaktadır.

Akıllı ev sistemleri ürünleri nelerden oluşur ?

 • Akıllı Aydınlatma ( Akıllı Ampül )
 • Akıllı Fiş & Akıllı Priz
 • Akıllı iklimlendirme
 • Akıllı cam kırılma algılama dedektörü
 • Akıllı hareket algılama dedektörü
 • Kablosuz manyetik kapı dedektörü
 • Kablosuz kamera
 • Perde tipi Hareket dedektörü
 • Akıllı ısı ( yangın) algılama dedektörü
 • Akıllı kablosuz su algılama dedektörü
 • Akıllı kablosuz siren ve butonlar
 • Akıllı müzik ses sistemleri

Akıllı ev sistemleri nerelerde kullanılır ?

 • İklimlendirme maksatlı ev veya işyerine varış öncesi ısıtma ve soğutmasında
 • Eğlence maksatlı müzik dinleme esnasında evde
 • Güvenlik maksatlı işyerlerimizde ve evlerimizde
 • Ev veya işyeri dışında iç ve dış hemen hemen bütün ortamlarda kullanılması mümkündür.
 • Deniz veya göl üzerinde bulunan yatlarımızda

Akıllı ev sistemleri maliyeti ?

Akıllı ev ofis sistemleri maliyeti, fiyatlandırma kısmında da belirtildiği gibi kaç farklı alanda hangi ürünlere ihtiyaç duyduğunuza göre değişkenlik göstermektedir. Sunucu sonrası istenilen her bir farklı akıllı ev sistemi maliyetin artmasına neden olmaktadır.

Türkiye’de akıllı ev sistemleri

Türkiye’de akıllı ev sistemleri her geçen gün daha fazla talep görmekte olup, pek çoğumuzun yeni tanışmakta olduğu bir ağ sistemi bütününden oluşmaktadır. Akıllı cep telefonlarının hayatımıza girişiyle birlikte sistemin kurulumu ve yönetimi daha basit hale dönüşmesine olanak sağlamıştır.

Kablolu olarak hayatımıza giren akıllı ev sistemleri yerini akıllı cep telefonları üzerinden kolaylıkla yönetilen kablosuz sistemlere bırakmaya başlamıştır.

Yakın bir gelecekte ise kablosuz ev sistemlerinin çok daha yaygın olarak hayatımıza gireceği öngörülmekte ve artan talebe göre de ürün çeşitliliğinin daha da artacağını söyleyebilmek mümkün.

Kablosuz akıllı ev sistemleri nasıl kurulur ?

Yeni nesil akıllı ev sistemleri, kablosuz olarak hiçbir duvarı kırmadan monte edilebilir olması açısından son zamanlarda tercih sebebi olmaktadır.

Yapılması gerekilen tek şey bir beyin yani sunucu üzerinden gereksinim duyulan sensörlerin tespitini yapıp sunucu üzerinden kurulumunu yapmaktır. Akıllı ev sistemleri çoğu zaman akıllı cep telefonu üzerinden kumanda edilmektedir.

İhtiyaç duyulan dedektör veya dedektörler için gerekli yer tespiti yapıldıktan sonra kurulum aşamasına geçilir ve akıllı cep telefonu üzerinden entegresyonu sağlanarak çalıştırılmaya başlanır.

Kablolu olan sistemleri de yine çoğu zaman duvarları kırmadan kablosuz sisteme dönüştürebilmek mümkündür.

Kablosuz akıllı ev sistemi ne işe yarar ?

Akıllı ev sistemi, ev veya işyerinizi hırsızlık girişimlerine, su baskınları, yangınlara ve kumanda edilmesini düşündüğünüz ekipmanların kontrol edilmesine olanak sağlar.

İşyerinizdeyken eviniz ile ilgili güncel bilgileri temin edebilirken aksine evdeyken işyerinizin güven içinde olup olmadığını sürekli takip edebilirsiniz. Öte taraftan bir yat veya teknenin izin olmaksızın marşa basıp çalıştırılması olanak dışında bıraktırılabilmektedir.

Akıllı ev sistemi ile sizde gerek ev, gerek işyeri veya mali değeri olan bir yatırımınızın güvenliğini uzaktan kontrolünüz altında sağlayabilirsiniz.

Akıllı ev ofis sistemleri ile kendinizi güvende hissedin.

Kablolu ve kablosuz akıllı ev ve işyeri sistemleri hakkında usta.web.tr keşif servisimizi arayarak tarafımızdan bilgi ve ücretsiz keşif randevusu alabilirsiniz.

Sitemizde bulunan boyacı ustası sayfasına göz atabilir, ayrıca ulusal akıllı şehirler stratejisi isimli makaleye göz atabilirsiniz.

Derecelendir
[Total: 1 Average: 5]