Sigaradan sararan tavana ne yapmalı

Sigaradan sararan tavana ne yapılmalı sorusu evlerde sıklıkla sigara tüketimi yapan kişiler tarafından araştırılan bir konu olmaktadır. Bununla birlikte yeni bir eve taşınırken de kendilerinden önce yaşanılan alanda sigara tüketimi yapılmışsa çoğu zaman boya badana yaptırmak zaruri hale gelmektedir.

Sıkça karşılaşılan bir soru olan sigaradan sararan tavan nasıl temizlenir sorusuna bundan dolayı alternatifli iki cevap vermek mümkündür.

İşte sigaradan sararan tavana ne yapılmalı sorusunun cevabı !

Ev ve işyerlerimiz yani günümüzün büyük çoğunluğunu geçirdiğimiz yaşam alanlarımızda sigaradan sararan tavanlar çoğu zaman su bazlı tavan boyası ile boyanarak beyaz hale gelir.

Bunun dışında da halk arasında kullanılan veya tavsiye edilen yöntemler olsa da tavan boyası ile boyama kadar asla etkili olamamaktadır.

Tavanda oluşan sararma nedenleri ?

Çoğunlukla üç nedenden dolayı tavanlarımızda sararmalar meydana gelmektedir.

– Yukarı daire veya mantolaması olmayan dış cephe ile birleşim yerlerinden su sızıntısı kaynaklı oluşan sararma.

– Yoğun sigara kullanımına bağlı oluşan sararmalar tavanda koyu bir katman oluşmasına neden olur.

– Çok uzun yıllar boya badana yapılmamasına bağlı boyanın ömrünü tamamlamasına bağlı oluşan sararmalardır.

Sigaradan saran tavan ile su kaçağı nedeniyle oluşan sararma arasındaki farka dikkat !

İnsanlar tarafından çoğu zaman tavanda oluşan sararmaların neden veya nelerden dolayı kaynaklandığı anlaşılamamaktadır. Bundan dolayı doğru teşhis konulmamasına bağlı hatalı uygulama örnekleri yaşanmaktadır ve belli bir süre sonra sararma tekrar meydana gelmektedir.

Sigaraya bağlı sararma ile su kaçağından oluşan sararmalar birbirinden farklı olup, koyulacak teşhislerin doğruluğu işlemler bütününü doğru yapmak açısından önemlidir.

Bir diğer şık olan uzunca yıllar boyanmayan tavanın ısı ve hava sıcaklığına bağlı sararmaları ise yukarıdaki iki örnekten farklıdır.

Sigaradan veya rutubete bağlı sararan tavana ne yapmalı ?

Siz de usta.web.tr keşif servisinden istifade edebilir, ücretsiz ekspert hizmetlerinden istifade edebilirsiniz.

Web sitemizde bulunan tavan boyama, ve İşyeri Boyama sayfalarımızı ziyaret edebilir, ayrıca boya sektörü hakkında mevcut linkten bilgi alabilirsiniz.

Her evin ihtiyaç duyabileceği ev tadilat ve onarımlar için çekinmeden bizlerle iletişim sayfasında bulunan iletişim sekmesinden irtibat kurabilirsiniz.

Derecelendir
[Total: 1 Average: 5]