Bir Boyacının günlük Yevmiyesi Ne Kadar ?

Pek çoğumuz; Boyacı ne kadar kazanır, günlük boyacı yevmiyesi ne kadar ve benzeri soruların cevabına erişmek ister ve sorgularız.

Boyacı ne kadar kazanır, günlük boyacı yevmiyesi ne kadardır sorularınıza makalemizle cevap vermeye çalışacağız.

İşte bir boyacı ne kadar kazanır, Boyacı yevmiyesi ne kadar sorularınızın alternatifli cevapları.

Boya Badana ustaları ortalamada iki farklı yöntemle çalışma sistemine sahip olmakla birlikte bazı çok hacimli işlerde barter sistemi de kullanılmaktadır.

Barter hariç çokça yaygın olanlar Halk dilinde götürü usülü ve yevmiye ile çalışmak olarak adlandırılmaktadır.

– Götürü usulünden bahsetmek gerekirse, bir Boyacı Ustası müşteriyi kendisi bulur ve bu işi x liraya yaparım diyerek fiyat teklifi sunar.

İşi yaptıracak yüklenici veya iş sahibi bu durumda teklifi onaylar veya onaylamaz.

İşveren tarafından onaylanması halinde alınan iş, çoğu zaman götürü usülü olarak alınan bir iş olarak adlandırılır. 

Bu yöntemde Boyacı işi kaç günde veya zamanda bitirecek olursa olsun alacağı ücret değişmemekte ve ne kadar erken bitirebilirse kazancı fazla olmaktadır.

Bu yöntemin dezavantajı işi kısa sürede bitirebilmek ve yüksek kazanç elde edebilmek adına yapılacak işin kalitesiz yapılma ihtimalidir.

– Yoğun olarak kullanılan bir diğer yöntem Yevmiye usülü çalışma yöntemidir.

Günlük boyacı yevmiyesi fazlaca araştırılan bir konu olup, günlük ne kadar kazanıldığı merak edilen bir konu olmaktadır.

Günlük boyacı yevmiyesi boya badana ustasının gerek hangi şehirde gerekse kaç saatlik bir zaman dilimi içinde hangi işi yapacağına göre değişmektedir.

İstanbul, Ankara ve İzmir Şehirlerinde Günlük boyacı yevmiyesi daha pahalı olurken, iktisadi açıdan daha mütevazi şehirlerde yevmiye daha ucuz olabilmektedir.

Boyacı ne kadar kazanır ? Günlük boyacı yevmiyesi ne kadar sorusunun cevabı.

Günlük yevmiye ücreti 3 büyük şehirde 150 ile 200 TL aralığında olabilirken, Mütevazi şehirlerimizde ücret 100 ile 150 TL aralığına düşebilmektedir.

Bu ücretlere bazı durumlarda yol ve yemek ücretleri dahil olurken yine anlaşmaya bağlı bazı durumlarda dahil olmadığını belirtmekte fayda olacaktır.

– Barter ise büyük çaplı işlerde ücret ödemesi yerine yapılan iş karşılığı bir gayrimenkul verilmesi ile bir nevi mülk takası olmaktadır.

Her üç sistemde işin hacmen büyüklüğüne göre kullanılmakla birlikte en yaygın olanlarının Götürü usulü ve yevmiye olduğunu da belirtmekte fayda bulunmaktadır.

Ücretsiz keşif servisimizden faydalanmak için telefon numaralarımızdan bize erişebilirsiniz.

Ayrıca sitemizde bulunan İşyeri Boyama ve Villa Boyama isimli makaleye de göz atabilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz.

Çeşitli pozisyonlarda boyacı olarak iş başvurusu yapmak için bu faydalı linkten yardım alabilirsiniz.

Derecelendir
[Total: 1 Average: 5]