Damlatmadan boya yapmanın sırrını öğrenin

Damlatmadan boya nasıl yapılır, çoğumuzun merak ettiği bir konu olmakla birlikte işte damlatmadan boya nasıl yapılır sorusunun püf noktaları.

Damlatmadan boya nasıl yapılır sorusuna verilebilecek pek çok cevap olmakla birlikte en önemli çözümler şunlardan oluşmaktadır.

En az damlama ile boya nasıl yapılmalıdır?

– Normal şartlarda ev boyama veya işyeri boyama uygulamalarında ne kadar önlem alınırsa alınsın damlatmadan boya yapabilmek neredeyse olanaksızdır.

Boyacı ustası tarafından bazı önlemler alınarak damlama oranını en düşük seviyeye düşürebilmek mümkündür.

Bunları sırası ile anlatmak gerekirse ilk olarak boya yapılacak ortamın bant yardımıyla koruma altına alınması ile başlayabiliriz.

Boya badana öncesi bant yardımıyla süpürgelikler, prizler ve kapı çerçeveleri koruma altına alınır.

Bunlar dışında elektrik kutusu ve ev içinde boyanmamasını arzuladığınız diğer nesneleri veya ekipmanları da bant yardımıyla koruma altına almalıyız.

Damlatmadan boya nasıl yapılır sorusunun diğer önemli cevapları

Süpürgelikler ile duvarların birleştiği noktalardan bant ve naylon yardımıyla boya yapılacak alanın koruma altına alınması önemlidir.

Burada en önemli nokta, az önce de söylediğimiz gibi bütün boyama alanlarına bant yardımıyla naylon çekmek, boya sıçraması olmaması açısından önemlidir.

Hışır yani boya esnasında eşyalı ev boyama uygulamarında eşyaların boya olmaması için kullanılan yardımcı malzemeyi unutmamak gerekir.

Hem eşyaların boya olmaması hem de pencerelerimizin olmazsa olmazlarından olan perdelere boya sıçramaması için oldukça önemlidir.

Boyacı ustasının boya damlamaması için dikkat etmesi gereken en önemli davranışı ruloyu kovaya yeterli miktarda daldırması ve süzdürmesi olacaktır.

Kovaya fazlaca daldırılan rulo süzdürülmeden duvara veya tavana teması sağlanmaya çalışılırsa boya damlamasının önüne geçebilmek oldukça zor olacaktır.

Boya kovasına fazlaca daldırılan ve süzdürülmeden rulo yardımıyla tavana vurulmaya çalışılan boya özellikle fazlaca zemine damlamak durumunda kalır.

Her evin ustası ile ücretsiz keşif servisinden faydalabileceğizi unutmayın

Beşiktaş’ta bulunan merkezimize yapacağınız çağrılar sonucunda en kısa sürede ücretsiz keşif ile uygun fiyatlar alabilirsiniz.

Web sitemizde bulunan Apartman merdiven boşluğu boyama sayfasına göz atabilirsiniz.

Ayrıca boya toprakları isimli linke de göz atarak bilgi sahibi olabilir keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Derecelendir
[Total: 2 Average: 5]