1 Kg Yağlı Boya Kaç Kapı Boyar

1 kg yağlı boya kaç kapı boyar isimli makalemizle sizleri detaylı bir şekilde bilgilendirmeye çalışacağız. Her işin ustası ile boya badana çok kolay.

1 kg yağlı boya kaç kapı boyar sorusu genelde boyacı yerine kapılarını kendi boyamak isteyen insanlar tarafından araştırılan bir arama yöntemidir.

İşte 1 kg yağlı boya ile kaç kapı boyanır sorusunun cevabı

Yağlı boyalar yapıları itibariyle solvent bazlı yani tiner ile inceltilen boya ürün grubundandır.

Yine yapısı itibariyle dayanıklılık süresi de su bazlı boyalara göre değişkenlik göstermektedir.

Yağlı boyalarda su bazlı ürün boya gruplarında olan ürünler gibi 1 / 10 tiner boya ölçeğinde inceltilir. 1 kg yağlı boya ile 1/10 tiner boya ölçeğinde 3 veya 4 kapı çift kat boyanabilmektedir.

1 kg boya ile kaç kapı boyanır, hangi şartlarda 1 kg boya ile kaç kapı boyanır?

Yukarıda belirttiğimiz ölçek ve kapı boyama adeti aynı renten aynı renge veya çok yakın renge dönüşüm için geçerli olmaktadır.

Koyu ahşap bir renkten beyaz gibi zıt sayılabilecek dönüşümlerde ise 3. ve 4. Kat boya gereksinimleri dikkatlerden kaçmamalıdır.

Buna bağlı 1 kg yağlı boya ile kaç kapı boyanır sorusunun cevabı değişkenlik göstereceğinden 2 veya 3 kapı ancak boyanabilecektir.

Bu faktör dışında yine koyu renkteki ahşap kapı, bir cila işleminden geçmemişse fazla boya emeceğinden en az 4 kat boya ile kapanabilecektir.

Bu durumda 1 kilo yağlı boya ile 2 veya en fazla 3 kapının boyanması ancak mümkün olabilmektedir.

Her işin ustası ile keşif servisi bir telefon kadar uzak

Tarafımıza yapılacak çağrılarınızda ücretsiz keşif servisimiz size gerekli bilgiyi verip en kısa sürede vereceğiniz adrese gelerek inceleme yapabilmektedir.

Keşif servisimizin tamamen ücretsiz olduğuna bir kere daha önemle dikkat çekmekte fayfa görmekteyiz.

Web sitemizde bulunan Villa Boyama, İşyeri Boyama ve Apartman Merdiven Boşluğu boyama sayfalarına da göz atabilirsiniz.

Ayrıca Solvent Boyaların kullanımı ve iş güvenliği açısından nasıl depolanması ile ilgili yazılmış akademik makaleye de göz atabilirsiniz.

Derecelendir
[Total: 6 Average: 5]