Osmanbey’de Boyacı Ustası

Osmanbeyde boyacı ustası ile arzu ettiğiniz boya uygulaması kadar, Osmanbeyde boyacı ustası ile inşaat tadilatlarını da yaptırmanız mümkündür.

Osmanbey’de boyacı ustası inşaat tadilatlarınızda kaba inşaat uygulamalarınızdan başlayıp, dekoratif uygulamalara kadar sorunsuzca ihtiyaçlarınızı gidermede yardımcı olabilmektedir.

Osmanbey’de Boyacı Ustası ile kaba inşaatın bitiminden itibaren çalışmaya başlayabilirsiniz.

Osmanbey’de boyacı ustası dekoratif uygulamaları uygularken titiz çalışma, disiplin ve temizlik uygulamalarını ön planda tutmalıdır. Ekip ruhu ve takım çalışması ile yapılan uygulamalar her zaman iyi sonuçlar verebilmektedir.

Osmanbey’de boyacı ustası evinizi kaba inşaat kısmından başlayarak dekore etmeye başlayabilir. Bu işlemin ilk noktası duvar sıvası olarak ön plana çıkmaktadır. Duvar sıvası, kaba sıva ve ince sıva olarak iki ye ayrılmaktadır.

Kaba sıva duvar örme işleminden sonra su, çimento ve kum karışımları ile elde edilen bir işlemdir. Önce duvara bu karışım sürülmektedir. Mala yardımı ile yapılan bu uygulama tüm duvarın kaplanması ile son bulur ve kuruması beklenir.

Kuruyan kaba sıvası sonrasında ince sıvaya geçilir. İnce sıva, saten alçı ve su ile hazırlanan bir materyaldir. Yine mala yardımı ile yapılan bu sıva kaba sıvaya göre daha ince bir katmandır.

İnce sıva tüm duvara sürüldükten sonra yine kuruması beklenir. Kuruyan ince sıva boya da dalgalanma ve çatlaklıklar yaşatmaması için zımpara yardımı ile tam düzleştirilir. İnce sıvası da bu şekilde yapılan duvar artık boyama işlemine hazır hale gelmesi sağlanmıştır.

Sıva işlemleri yapılırken hava  ne çok soğuk ne de çok sıcak olmalıdır. Duvarlarda çatlama ve dökülmenin olmaması için uygun hava sıcaklığında yapılması gerekmektedir. Uygulamaların daha sağlıklı ve uzun ömürlü olması için önem arz etmektedir.

Siz değerli müşterilerimizde Osmanbey’de boyacı ustası ile kaba inşaatınızdan başlayıp son kat boya tadilatınıza kadar varacak işlemler bütünü için www.usta.web.tr adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

Ayrıca sitemizde bulunan Boyacı Ustası, Beşiktaş’ta Boyacı Ustası, Etiler’de Boyacı Ustası, Bebek’te Boyacı Ustası Tophane’de Boyacı Ustası makalelerimizi inceleyebilir; bilgi sahibi olabilirsiniz.  

Ayrıca Osmanbey ile ilgili bu linkede göz atabilir, bilgi sahibi olabilirsiniz.

Derecelendir
[Total: 1 Average: 5]
Content Protection by DMCA.com