Duvar kağıdı nasıl sökülür?

Duvar kağıdı nasıl sökülür, nasıl çıkar çoğumuzun merak ettiği konu olup, Duvar kağıdı nasıl sökülür, nasıl çıkar sorusunun işte cevabı !

Yaşam alanlarımızın vazgeçilmezleri ev ve işyerlerimizi ihtiyaca ve yıpranmalara bağlı olarak zamanla boyatmak isteriz. Boyatmak istediğimiz alanın duvar kağıdıyla kaplı olması nedeniyle duvar kağıdı nasıl sökülmesi gerektiğini bir diğer tabirle duvar kağıdı nasıl çıkar sorusunun cevabına ihtiyaç duyarız.

Aslında duvar kağıtlarını çıkarmak çoğumuz tarafından yapılması zor bilinen bir uygulama olsa da sanılandan çok daha basit bir uygulama olabilmektedir.

Klasik ve çokça fazla olarak hala tercih edilen duvar kağıdı kaplaması yerine boya badana uygulamaları hakkında bilgilendirme yazımızla sizlerle birlikteyiz.

İşte Duvar kağıdı nasıl sökülür, Duvar kağıdı nasıl çıkar sorusunun cevabı !

– Yüzeye kaplanmış duvar kağıtlarından hangi kısımların söküleceğinin tespiti yapılır.

– Sökülecek bölümlerin çıkarılması için 1 adet spatula, 1 adet yer fırçası ve bir kova dolusu su temin edilir.

– Fırçayı su dolu kovaya sokarız ve iyice ıslanan fırçayı sökülmesini istediğimiz alana sürüp nemlenmesini sağlarız.

– Nemli olan bölgeyi spatula yardımıyla kazımaya başlar ve duvar kağıdını sökeriz.

– Bu işlemleri kısım kısım yapmakta fayda bulunmaktadır. Bütün sökülecek duvar kağıtlarının bulunduğu alanı aynı anda ıslatmak yerine kısım kısım ıslatıp sökülmesi tavsiye edilir.

– Aynı anda ıslatılması halinde son kısımların sökülmesine kadar zaman geçeceğinden zeminin tekrar kuruma ihtimali söz konusu olduğu unutulmamalıdır.

– Spatula yardımıyla yapılacak duvar kağıdı sökme işlemi için kağıtların birleşim yerleri ve duvar kağıdının son bulduğu tavan ile birleşim yerleri tercih sebebi olmalıdır.

– Gövde ortasından yapılacak duvar kağıdı sökme işlemi uygulamanın daha zahmetli olmasına neden olacaktır.

– Kovaya konulan suyun biraz sıcak olması da işlemi kolaylaştıran bir diğer etken olabilecektir.

Duvar kağıdı nasıl sökülürve söküldükten sonra nasıl boyanır ?

Duvar kağıdının sökülmesi sonrası Boyacı Ustası tarafından veya sizler tarafından boya yapılacaksa; zemin üzerinde oluşabilecek delikler alçı ile doldurulmalıdır. Alçı ile doldurulan alanlar zımparalanır ve boyaya hazır hale getirilir. Boya yapılır ve uygulama sona erdirilir.

Web sitemizde bulunan duvar boyama ve boyaya ne kadar su konur isimli makalemize de göz atabilirsiniz.

Ayrıca duvar kağıdı denildiğinizde masaüstü bilgisayarları için duvar kağıtlarıda akla gelir bunun için giriş yaptıysanız Anadolu üniversitesinin hoşunuza gidebilecek duvar kağıdı örneklerini bu bağlantıdan inceleyebilirsiniz.

Derecelendir
[Total: 1 Average: 5]
Content Protection by DMCA.com