Karanfilköy'de Boyacı Ustası

Karanfilköyde boyacı ustası kaliteli tadilat işlemi yapmakla birlikte, Karanfilköyde boyacı ustası zamanında ve temiz işçilik hususlarına önem vermelidir.

       Karanfilköy’de boyacı ustası ihtiyacınızda web üzerinden yapacağınız aramalarda belirtilen hususları göz önünde bulundurabilirsiniz.

       Karanfilköy’de boyacı ustası olarak siz değerli müşterilerimize boya badana tamiratlarında izleyeceğiniz yol haritası için kısaca bilgi paylaşmak isteriz.

       Öncelikle boya badana tadilatı yapılacak alan belirlenmelidir. Belirlenen boyacı ustası veya ekibi ile bu bilgi paylaşılmalı mümkünse ücretsiz keşif için davet edilmelidir. Yerinde yapılan keşif ile her zaman doğru işleyiş belirlenmektedir.

Keşif sonrası yapılan anlaşma sözleşme yapılarak kayıt altına alınmalıdır.

İş başlangıcında süre ve teslimat konusu sözleşmede belirlenmeli ve uyulmalıdır.

İşe başlamadan önce boya yapılacak alan dışında kalan kısımlar naylon yardımı ile korumaya alınmalıdır. Eşya var ise onlarda naylon yardımı ile örtülmelidir.

Boyama işlemine tavandan başlanır. Önce boya tadilatları yapılır. Spatula yardımı ile bozuk boya kazınır. Üzerine saten alçı ile tamiratı yapılır ve kuruması beklenir.

       Bu sırada boyamaya tavandan başlanacağı için tavan boyası bir kat boyanır ve kuruması beklenir. Kuruyan tavana ikinci kat boya yapılır ve bu şekilde tavan boyama işlemi tamamlanmış olur.

       Daha sonra duvar boyamalarına geçilir ve duvara astar katı denen ilk kat boya sürülür. İlk kat boyadan sonra kuruması beklenir ve ikinci kat boya sürülür. Duvara atılacak her kat boya başına tavan birleşim noktalarına kestirme yapılır. Bir kat boya vurulacaksa 1 kat kestirme, 2 kat boya vurulacaksa 2 kat kestirme yapılır. Boyama işlemi bu şekilde tamamlanmış olur.

      Tamamlanan boyama işlemi sonrasında temizliğe geçilir. Boyadan korumak için serilen naylonlar toplanır. Toplanan naylonlardan sonra iş teslimi için alan gezilir ve yapılan işin sunumu ile iş teslim sorunsuz bir şekilde teslim edilir.

  Karanfilköy’de Boyacı ustası olarak sizlere hizmet veren firmamıza www.usta.web.tr adresimizden ulaşabilirsiniz.

        Ayrıca sitemizde bulunan Beşiktaş’ta Boyacı Ustası, Etiler’de Boyacı Ustası, Boyacı Ustası, İşyeri Boyama ve Ev Boyama makalelerimizi inceleyebilir; bilgi sahibi olabilirsiniz.

Konut ve işyerleri için boya özelliklerine  http://www.isgap.gov.tr/boya/  adresinden ulaşabilir ve gereken bilgileri alabilirsiniz.

Derecelendir
[Total: 1 Average: 5]