Leventte boyacı ustası
Leventte boyacı ustası

Leventte boyacı ustası ihtiyacı genellikle ofis olarak ön plana çıkmakla birlikte Leventte boyacı ustası aynı zamanda ev boyama işlemi konusunda tecrübelidir. Levent semti günümüzde rezidance yerleşim yeri olarak çoğunlukla kullanılmakla birlikte pek çok konut kullanımlı villaya da rastlanmaktadır. Levent’te boyacı ustası olarak bu tip yapılarda bir çok noktada hizmet verebilmektedir. Levent’te boyacı ustası olarak çok iyi ve konusunda uzman bir ekiple çalışmak oldukça önemlidir.

Levent’te ev veya işyerinizde olabilecek boya tadilatlarında yapılması gerekenlerden bahsetmek gerekirse boya öncesi alçı tadilatını dikkatli yapmanın önemine vurgu yapmakta fayda bulunmaktadır.  

Evinizin duvarlarında çeşitli nedenlerle oluşan çizikleri, çivi deliklerini, çatlakları ve kapatılması gereken hasarlı yerlerin tadilatını alçı kullanarak yapabilmektesiniz. Alçı ile duvar tadilatında genellikle çabuk kuruma özelliğine sahip olan saten alçı kullanılmaktadır.

Alçı ile duvar tadilatı için aşağıdaki adımları takip etmek gerekmektedir.

Alçı ile duvar tadilatına başlamadan önce eşyaları ve yerleri koruyucu naylon örtü ile kaplayarak koruma altına alınmalıdır.

Duvarda kabaran alanları spatula yardımıyla kazıyarak temizlenmelidir. Boş bir kap içerisinde alçı hazırlanmalı.Alçının kıvamı ne çok yumuşak ne de çok sert olmalıdır. Doğru kıvamı tutturmak için 5 kg alçıya 3,5 lt su ölçüsüne göre ayarlanmalıdır.

Alçı yapılacak yer sünger yada bez yardımıyla tozdan arındırarak nemlendirilir.

Çivi deliği ve küçük çatlaklar için spatulanın ucuna az miktarda alçı alarak hasarlı alanlanlara bastırarak iyice yedirilmelidir. Daha geniş alanlar için alçı filesi kullanarak daha sağlıklı sonuç alınabilmektedir. Alana alçı filesi uyguladıktan sonra alçılama işlemini yapılmalıdır.
Alçı malası kullanarak daha düzgün bir satıh elde edilebilmektedir. Saten alçı 2-3 saatte donmaktadır.

Uygulanan alçının yüzeyinde pürüzler kaldı ise zımpara yardımıyla daha düzgün bir görüntü elde edebilmektedir.

Zımparayı düz olarak değil yuvarlak hareketlerle yapılmalıdır. Alçı yüzeyinde pürüzlerin kalmadığından ve diğer satıhla aynı seviyede olduğundan emin olunmalıdır.


Islak bez yada süngerle silerek zımparadan kalan tozlar alınabilmektedir.

                Sizlerde bu tür ihtiyaçlarınızda www.usta.web.tr adresinden bizlere ulaşıp gerekli hizmeti en hızlı şekilde alabilirsiniz.

                Ayrıca sitemizde bulunan Boyacı ustası, gerekli boya malzemeleri nelerdir , pratik ev boyama ve Beşiktaş’ta boyacı ustası yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

                Boya ile ilgili daha geniş bilgilere Çevre ve Şehircilik Bakanlığının boya sektörü ile ilgili yayınladığı haberden ulaşabilirsiniz.

Derecelendir
[Total: 1 Average: 5]