Maçka elektrikçi

Maçkada elektrik tesisatçısı ihtiyacınız günümüz koşullarında olması muhtemel ihtiyaçlardan biridir. Maçkada elektrik tesisatçısı erişimi, hızlı ve güvenilir bir şekilde web üzerinden yada telefon ile mümkündür.

Elektrik tesisatçısı konusunda uzman doğru bilgiyi verdiğinizde size en kısa zamanda yardımcı olabilecek kişi yada kişilerdir. Maçka’da elektrik tesisatçısı size birçok durumda yardımcı olabilir. Arızanın yaşandığı Maçka’da elektrik tesisatçısına ulaşıp arızayı en hızlı şekilde çözebilirsiniz.  

Maçka’da Elektrik tesisatçısına gereksinim duyabileceğiniz noktalar hayatımızın her noktasında olduğu gibi elektrikte de bu durumlar yaşanabilir. Bilinçli tüketim hepimizin gündeminde olsa da konu elektrik arızaları olunca maalesef diğer konulara gösterdiğimiz hassasiyeti bu konuda göstermiyoruz.

Maçka’da elektrik tesisatçısı öncesi Elektrik arızaları oluştuğunda çoğu zaman ya geç aksiyon alıyoruz ya da problemi bilinçsiz bir şekilde kendimiz çözmeye çalışıyoruz.

Son noktada elektrik tesisatçısına danışıyoruz. En küçük arızalara bile geç müdahale etmiş oluyoruz. Küçük olan bu sorun maalesef elektrik tesisatçısını çağırana kadar büyümüş oluyor. Aşağıda az da olsa en sık karşılaştığımız elektrik sorunları çözümlerinden biraz bahsetmek isteriz.

Sıklıkla karşılaşılan elektrik arızaları.

Duy arızaları: Avize ve aplik gibi aydınlatma araçlarının akım ile buluştuğu noktada oluşan arızalardır. Duyun hasar görmesi, kullanılamaz hale gelmesi durumunda yeni bir duy takılarak arıza giderilebilir.

Buat arızaları: Zaman içerisinde elektrik hattının çıkışındaki kablolar gevşer. Gevşeme ileri boyutlara ulaşırsa elektrik hatlarında kıvılcıma ve hatta yangına neden olabilir. Bu arızanın habercilerinden biri de ortaya çıkan tiz sestir. Buat arızası ciddiye alınması gereken ve uzman kişilerin müdahalesiyle düzelebilecek bir arızadır.

Sigorta atması: Ampul ve priz hatlarındaki fazla elektrik yüklenmeleri sonucu sigorta atması en sık karşılaşılan problemlerden biridir. Sigorta atması durumunda çözüm oldukça basittir; sigorta eski haline getirtilerek hatta tekrar elektrik verilir. Fakat sigorta oldukça sık atıyorsa, mutlaka bir elektrik uzmanı tarafından kontrol edilmelidir.

Voltaj problemleri:  Voltajın sürekli düşüp yükselmesi özellikle elektrikli aletler için büyük tehlike oluşturuyor. Farklı voltaja maruz kalan aletler kalıcı olarak hasar görebilir. Ev aletlerinde yaşanan problemler voltaj kaynaklı olabilir.  Özellikle kombi gibi hassas aletler voltajdan en çok zarar gören elektrikli aletlerdir.

Faz problemleri: Eğer binaya 3 fazdan akım geliyorsa, kesinti sırasında binanın bazı bölgelerinde elektrik olması, bazı bölgelerde ise elektriğin kesildiği durumlar yaşanabilir. 3 fazlı sistemde nötr gevşemiş ya da kopmuşsa faz-nötr gerilimleri değişebilir. Bu problem uzman bir elektrikçi tarafından giderilebilir.

Priz Arızaları: Prizler, elektrik tesisatının görünen kısmını oluşturur. Duvar içlerinden geçen tesisatın elektrikli aletlere enerji iletmesinin son adımında prizler yer alır.

Prizler iyi monte edilmemişse gevşeyebilir. Daha ileri boyutlu arızalarda prizlerin duvardan ayrılarak kabloların açığa çıktığı görünebilir. Bu durumlarda kesinlikle uzman kişiler tarafından ya priz tamamen değiştirilir ya da tekrar montajı yapılır.

Bu arızalar evinizde ya da işyerinizde tespit edildiğinde hemen elektrik tesisatçısına başvurmanız gereken önlemi almanız gerekmektedir. Maçka’da en yakın elektrik tesisatçısına ulaşabilmek için usta.web.tr adresimizdeki iletişim bilgilerinden bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Ayrıca sitemizde bulunan Nişantaşı’nda en yakın elektrikçi; Kuruçeşme’de elektrikçi; Bebek’te elektrikçi sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

Planlı elektrik kesintileri için bilgi alın.

Maçka’da yaşanabilecek planlı yada plansız elektrik kesintilerini TEDAŞ firmasının web sayfasından yada Alo 186 Elektrik Arıza hattından öğrenebilirsiniz.

Derecelendir
[Total: 3 Average: 5]