Yapınıza ısı yalıtımı yaptırmaya karar verdiğinizde birkaç noktaya dikkat ederek daha sağlıklı bir çalışmanın ortaya çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Mantolamada dikkat edilecek hususlardan biri yalıtım levhalarının kalınlığıdır. Bu konuda kabul gören levhaların en az 3cm olmasıdır. Bu boyuttan küçük malzemeler kullanılıyorsa bu durum sizin için oldukça yararsız olacaktır. Bunun yanı sıra kullanılacak olan malzemelerin kalitesi de önemlidir. Bu malzemelerin dünya standartlarına uygun CE işaretli olması önemlidir.
Mantolama yaparken nelere dikkat edilmeli dediğimizde ise Isı yalıtım levhaları duvara monte edilirken her metrekare de en az 6 adet mekanik tespit dübelinin çakışması gerekmektedir. Yapılacak olan bu işleminde doğru yapılmaması halinde sorunlar yaşanabilmektedir. Duvarlara monte edilen levhalar standartlara uygun şekilde yerleştirilmeli ve dengeleri sağlanmalıdır. Isı yalıtımdan maksimum verim alabilmek için dış cepheye bu uygulama yapılmalıdır. Bunun neden ise soğuk havanın binaya nüfus etmeden engellenmesi gerektiğidir. Yapılacak olan mantolama işlemlerinde malzemenin kalitesi kadar çalışmayı gerçekleştiren personelin tecrübesi de önemlidir. Bu konuda uzman kişilerden destek alırsanız ilerde yaşayabileceğiniz sorunlarında önüne geçmiş olursunuz. Bu unsurlara dikkat ettiğinizde verimli bir ısı yalıtım çalışmasından yararlanabilirsiniz.

https://www.usta.web.tr/mantolamada-dikkat-edilecek-hususlar/

ustawebtr

Derecelendir
[Total: 0 Average: 0]