Yaşam alanlarımızdan evimiz, yazlığımız ve bazen işyerlerimizi boya yapacağımız zamanlar Mavi Kalın boya örtüsü ve Hışır neye yarar sorularını sorarız.

Mavi Kalın Boya örtüsü ve Hışır aynı amaca uygun olarak üretilip, kullanıldıkları yerler açısından zaman zaman farklı alanlarda tercih edilebilmektedirler.

Mavi Kalın boya örtüsü ve hışır arasında özellikle kalınlık noktasında çok keskin bir fark olduğu dikkatlerden kaçmamalıdır. Mavi kalın boya örtüsü isminden de anlaşılacağı gibi hışıra nazaran çok daha kalın olmaktadır. Bu özellik; Mavi Kalın Boya örtüsü ve Hışırın kullanımını farklı kılmaktadır.

İşte Mavi Kalın Boya Örtüsü Neye Yarar Sorusunun cevabı ?

Mavi Kalın Boya Örtüsü; boş, dolu ev veya işyerlerinde boyama öncesi Kağıt bant yardımıyla süpürgeliklere monte edilerek boya yapılacak ortamda zemini boya sıçramalarına karşı korur.

Mavi Kalın Boya Örtüsü Zaman Zaman eşyaların üzerine de örtülerek Eşyaların olası boya damlamalarına karşı korunması amacıyla da kullanılmaktadır.

Mavi Kalın Boya Örtüsü Ebatları Nelerdir ?

Mavi Kalın Boya örtüsü üretici firmalar tarafından genellikle 10 m2, 20 m2, 32 m2 ve 50 m2 olarak üretilmektedirler.

İşte Hışır boya örtüsü neye yarar sorusunun cevabı !

Hışır boya örtüsü ise mavi örtüye nazaran çok daha ince olmakla birlikte genellikle eşyalı ev boyama esnasında eşyaların üzerine örtülürek eşyaların üzerine boya sıçramasının önüne geçmek için kullanılır.

Hışır ile aynı zamanda ev boyama veya işyeri boyama esnasında;

– Ahizeler veya aydınlatmalar

– Duşakabin camları, Banyo Dolapları

– Ev veya işyerinde varsa cam bölmeler

– Sigorta kutuları

– Monte dekoratif ev eşyalarının korunması amacıyla kağıt bant yardımı ile kullanılarak monte ev eşyaları koruma altına alınmaktadır.

Hışır boya örtüsü ebatları nelerdir ?

Hışır örtüsü üretici firmalar tarafından genellikle 10 m2, 20 m2, 32 m2 ve 50 m2 olarak üretilmektedirler.

Özellikle boya badana esnasında yerleri hışır ile koruma altına almaya çalışmaktan uzak durulmalı. Hışırın ince yapısı nedeniyle üzerinde gezinmeler, hışırın çok çabuk bir şekilde yırtılmasına neden olmaktadır.

Mavi Kalın boya örtüsü ve Hışır neye yarar isimli bilgilendirme yazımızla sizleri bilgilendirmeye çalıştık.

Sizlerde ev veya işyeri boyama ihtiyaçlarınız için bizlere ulaşarak ücretsiz keşif servisimizden faydalanabilirsiniz.

Ayrıca web sitemizde bulunan İstanbul 2022 Boya Badana fiyatları Etilerde boyacı ustası isimli bilgilendirme yazımızı okuyabilir,  Sektörel bilgilerin yer aldığı BOYA isimli sekmeye tıklayarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

Derecelendir
[Total: 1 Average: 5]