Plastik boya nasıl yapılır, nasıl inceltilir, nasıl hazırlanır.

Plastik boya nasıl yapılır, nasıl inceltilir, nasıl hazırlanır ve plastik boya ile ilgili duymak istediğiniz her şey bu makalede sizlerle.

Plastik boya nasıl yapılır sorusu ile birlikte plastik boya ile ilgili pek çok konu da merak konusu olmaktadır. İşte Plastik boya nasıl yapılır sorusu ve pek çok bilinmeyen için bilgilendirici yazımız.

Plastik boya nasıl inceltilir, plastik boya nasıl hazırlanır ?

Plastik boya su bazlı boya ürün grubundan olup 1/10 su boya ölçeği ile inceltilmektedir. Tek kat ile kapanmasını istemeniz durumunda 0.5 / 10 su boya ölçeği de kullanılabilmektedir.

Plastik boya nasıl hazırlanır: Plastik boya kapağının açılarak belirtilen ölçeklerde su katılması sonrası boya bölünerek küçük kovalara boşaltılır. Genelde kestirme için 1.5 Litrelik maşrapa kullanılırken duvar boyama için boyacı kovası tercih edilmektedir. Plastik boya 1/10 su boya ölçeğinde seyreltildikten ve kovalara boşaltıldıktan sonra uygulama işlemine hazır hale gelir.

Plastik boya nasıl uygulanır, Plastik boya nasıl kullanılır ve plastik boya nasıl olur ?

Plastik boya nasıl uygulanır ve nasıl kullanılır sorusunun cevabı: Plastik boya yukarıdaki işlemlerden sonra duvara vurulmaya hazır hale gelir. Duvar boya rulosu, 3 numara kestirme fırça ve dar olan bölgeler için parmak rulo yardımıyla istenilen yerlere uygulanır.

Açık renkten açık renge ve koyu renkten açık renk tonuna geçişler için vurulması gereken kat sayıları;

– Açık renkten açık renge 2 kat

– Koyu renkten açık renge 3 bazen ise 4 kat ile neticelendirilmektedir.

Plastik boya nasıl olur : Plastik boya genellikle yeni çıkan ürün grubunda bulunan slikonlu boyaya göre yapısal olarak daha farklıdır. Plastik boya daha mat bir görünüme sahiptir. Aynı zamanda slikonlu boya gibi silinebilir özelliği bulunmamaktadır. Son zamanlarda silinebilir özelliğinin olmaması nedeniyle slikonlu boya daha fazla tercih sebebi olmaya başlamıştır.

Plastik boya nerelerde kullanılır:  Sıkça kullanım alanları için ise ev veya işyerleri ile birlikte bu yaşam alanlarının atıl olan kısımları ve bahçe duvar yüzeyleri olarak sıralanabilir.  

Plastik boya ne kadar zamanda kurur, Plastik boya ne ile temizlenir ?

Plastik boya ortalama sıcaklıklarda ( kış mevsimi hariç ) ilk katı 3,4 saat ikinci katı da 3,4 saat olmak üzere ortalama 6,8 saat zaman dilimi içinde kurur.

Plastik boya ne ile temizlenir : Plastik boya yukarı da belirtilmiş olduğu gibi silinebilir özelliği olmayan ürün grubundandır. Yine de hafif nemli bez ile çay kahve gibi lekeleri hafif yüzeye bastırarak çıkarabilmek bazen mümkün olabilmektedir.

Ücretsiz ekspert hizmetlerimizden faydalanın

İstanbul içinde ev veya işyerlerinizin boya badana ihtiyaçları için iletişim sayfamızda bulunan telefon numaralarından bize ulaşabilirsiniz.

Ayrıca web sitemizde bulunan boyacı ve boyacı ustası makalelerimize de göz atabilirsiniz.

Mesleki ve teknik eğitim kurumlarının boya ürün kataloğu linkine ayrıca göz atabilirsiniz.

Derecelendir
[Total: 2 Average: 5]