Duvar boyası ile tavan boyanır mı?

Duvar boyası ile tavan boyanır mı sorusunun cevabı için sizleri detaylandırmaya çalışıp, gereğince bilgilendireceğiz.

Duvar boyası ile tavana sürülür mü? sorusu popüler bir arama motoru sorgusu olup çokça insanın merak ettiği bir konu olmaktadır.

İşte Her evin ustası ile Duvar Boyası ile tavan boyanır mı sorusunun cevabı

Çoğu zaman hatta pek çok zaman ve durumlarda Duvar boyası ile tavan boyanmaz.

Bu seçenek genellikle “Boya Badana” ustaları tarafından tercih edilen bir yöntem olmamaktadır.

Tavan boyası” ev dekoruna uyumu nedeniyle daha fazla mat bir görüntüye sahip olup yapısı itibariyle de tavana uygun bir kimyasal karışımın sonucudur.

Duvar Boyama” için kullanılan boyalar ise yapıları itibariyle duvara tutunma ve ışığı direkt almasından ötürü kapatma gücü yüksek kimyasallardan üretilmektedir.

Duvar boyalarının özellikle ışığa direkt maruz kalması nedeniyle kapatma gücü oldukça yüksek kimyasallardan üretildiğine bir kere daha vurgu yapmakta fayda olacaktır.

Özellikle son zamanların popüler duvar boyama ürünü silikonlu boyalar ise yine yapıları itibariyle tavan boyasına göre biraz daha parlak olabilmektedir.

Silikonlu duvar boyalarının en büyük özelliğinin nemli bezle silinebilir ve temizlenebilir olduğu dikkatlerden kaçmamalıdır.

Az önce anlatmış olduğumuz gibi Tavan boyası ise yapısı itibariyle daha mat ve silinebilir özelliği olmayan boya ürün grubundandır.

Duvar boyası ile tavan boyanır mı? Plastik Boya Faktörü

Sadece bir duvar boya ürünü yani plastik boya, yapısı itibariyle yani mat oluşu itibariyle tavan boyasına yakın olabilmektedir.

Burada da ölçüt şu olmalıdır.

Silikonlu boyanın yaygınlaşması ile birlikte Plastik Boya genellikle ev ev veya işyerlerinin atıl kısımlarında kullanılmaya başlanmıştır.

Atıl olmayan yaşam alanlarımız içinde kullanılan boya renk tonunun tavan gibi beyaz olması halinde boya yetersizliğine bağlı olarak kullanılabilmektedir.

Tarafımızdan tavsiye edilmese de bazı boyacı ustaları hem tavan hem duvar boyama işleminin beyaz olarak seçildiği durumlarda bu yöntemi kullanabilmektedir.

Ücretsiz keşif servisi ile size telefon kadar yakınız

Tarafımıza yapacağınız çağrılar için ev veya yaşam alanlarınıza ücretsiz keşif servisimiz ile gelebilmekte ve fiyat verebilmekteyiz.

Bu hizmet tarafımızdan tamamen ücretsiz olarak verilmekte olup ayrıca web sitemizde yer alan Eşyalı Ev boyama sayfamıza da göz atabilirsiniz.

Tavan boyası içeriği ile ilgili buradan bilgi alabilirsiniz.

Derecelendir
[Total: 4 Average: 5]