Yağlı boyaya su katılır mı? Yağlı boyaya tiner konur?

Kolay bir şekilde boya yapmak için rulolar oldukça pratik görünmektedir. Ancak rulo ile yağlı boya nasıl yapılır konusunda gerekli bilgilere de sahip olmanız gerekmektedir. Çünkü rulo ile yapacağınız boyalarda dikkat edilmesi gereken konuları atlarsanız boyanız istediğiniz gibi olmayabilir.

Ayarladığınız boyaya öncelikle rulonuzu batırıp hemen çıkarmayın. Bunu iki nedeni vardır. Birincisi ilk batırdığınızda hemen çekerseniz doğal olarak bir çok boya yere dökülecektir. Buda israfa yol açar ve daha fazla boya kullanmanızı gerektirir. İkincisi ise ruloda boyanın eşit dağılmasını engeller ve bu da boyanızın kötü olmasına neden olur. Bu nedenle ruloyu batırdıktan sonra bekleyip kenarlarda sürterek fazla boyanın akmasını sağlayın.

Rulonuz ile boyaya başlarken her zaman yukarıdan aşağı doğru boyamaya başlayın. Bu hem boyanızın güzel olmasını sağlar hem de aşağıda başlarsanız daha sonrasında yukarıdan akacak olan boyanın boyanızı bozmasını engeller. Bu işlemi yaparken kareler şeklinde boyanızı yapmanız önemlidir. Bir bölümün kurumasını bekledikten sonra diğerine geçmeniz sizin için daha iyi olacaktır.

Derecelendir
[Total: 7 Average: 4.4]