Boya uygulaması yapılacak olan mekanları boyama işlemine başlamadan önce ilk yapmamız gereken önemli detayların olduğunu sizlere belirtmek istiyoruz.

Öncelikle mekan boyamasına başlamadan önce ilk yapmanız gereken işlemlerin eşyalarınızı koruma altına almak olacaktır. Son derece önemli olan bu işlemleri yaparken boyama işlemlerine nerden başlayacağınız konusunda bir bilginiz yoksa sizlere yukardan aşağıya doğru diye bilgi vermekte fayda vardır.

Boyama işlemine nereden başlanmalı? Boyaya başlarken tavandan başlamak sizin için daha kolay olacaktır. Bunun nedeni ise tavandan başlanan işlemleri alt taraflarda iz kalmasının önüne geçecektir. Bu yüzden tavanın kaba boyasını yaparak işlemlerinize başlayabilirsiniz. Bu yüzden ilk olarak tavanı boyarken büyük ruloları kullanarak katmanları atarak bu işlemleri yapabileceksiniz. Ancak bu büyük rulo ile olan boyama işlemleriniz sona erdikten sonra daha küçük fırçalarınız ile ince işçilikler sizleri bekliyor. Özellikle kenar kısımlarda kalan boyama işlemelerini yaparken tavan kısmının o köşelerini titiz bir şekilde boyamak sizin işinizi daha da kolaylaştıracaktır.

Tavan işlemi sona erdikten sonra yapmanız gereken bir diğer işlem ise duvarlardan boyama işlemine başlamak olacaktır. Öncelik olarak ilk yapmanız gereken duvarlarınızda bulunan pürüzleri gidermek olacaktır. Bunun nedeni ise kabaran duvarlar ve pürüzüleri temizleyerek boyama işlemine başlamak olacaktır. Bu işlemleri yaptıktan sonra kalın rulolar ile birlikte boyama işlemine başlayabilirsiniz.

Duvarlardan sonra boyama işlemi yapacağınız yerin kapılar olduğunu sizlere belirtmek istiyorum. Son derece titiz bir işçilik isteyen kapı boyama işlemlerini yaparken ince fırçaları kullanmak sizler için son derece faydalı olacaktır. Kapıların derin kısımlarında ince fırça kullanarak boyama işlemini temiz bir şekilde yapabilirsiniz.

Kapı işleminden sonra yapmanız gereken işlem pencerelerdir. Pencerelerin genellikle ince işçilik gerektirdiğini belirtmek istiyoruz. Bu yüzden son olarak yapmanız gereken işlemin pencereler olduğunu sizlere belirtmek isteriz.  Ayrıca evinizde varsa radyatör petekleri son boyanacak olan yerlerdir.

https://www.usta.web.tr/boyaya-nereden-baslanmali/

Derecelendir
[Total: 0 Average: 0]