Dış cephe kaplama malzemeleri tüm çeşitleri açıklamaları ve düşündüğünüz dış cephe kaplama modellerinin resimlerini inceleyebilirsiniz.

Dış cephe kaplama çeşitleri

Binalara enerji tasarrufu sağlamak amacıyla yapılan dış cephe kaplama, geliştirilen ürünlerle binaları görsel olarak güzel gözükmesini sağlar. Bu tür malzemeler ağırlıklarının az olmasından ötürü binaya yük olmamaktadır.

Dış cephe kaplama modelleri

Dış cephe mantolama
Kış mevsiminde binanın soğumasını, yaz mevsiminde ısınmasını engellemek için binanın dış yüzeyinin ısı yalıtım malzemeleri ile kaplanmasıdır.
Isı köprülerinin oluşmaması için uygulanan dış cephe kaplamada üç değişik teknik kullanılarak uygulanmaktadır. Bunlar dıştan, sandviç duvar ve içten uygulanabilmektedir.
Doğal taş dış cephe kaplama
Çoğunlukla bisküvit tuğlalar ile hazırlanan taş kaplama çeşidi binaları fiziksel etkenlere karşı dayanıklılık sağladığı gibi farklı renklerde tasarımları ile binalara değer katmaktadır. Bu dekorasyon çeşidi uzun ömürlü olup bakıp gerektirmeyen bir dekorasyon ürünüdür.

Doğal taş kaplama
Prekast dış cephe kaplama
Mimariyi modern gösteren kaplamalardan bir tanesi olan Prekast dış cephe kaplama çeşidi GRC, silis kumu ve beyaz çimentonun karışımı ile elde edilmektedir. Her türlü binaya uygulanabilmektedir. Dünyada 1970 li yıllarda yaygınlaşmaya başlayan Prekast ülkemizde de yaygın olarak kullanılmaya başlamıştır. Kaba inşaat esnasında oluşan hataları gidermektedir. Çevresel etkenlerden etkilenmez. Su, ısı ve ses geçirgenliği oldukça düşüktür. Hafif olmasından ötürü montajı oldukça kolaydır.

Prekast dış cephe kaplama
Ahşap dış cephe kaplama
Doğal görünüm ile tercih edilen kaplama çeşidi olan Ahşap kaplamayı genellikle villa, ofis, ev, otel ve ticari binalarca tercih edilmektedir. Bu kaplama modeli yapıyı kar, rüzgar ve güneşe karşı yüksek koruma sağlar. Diğer modellere göre hafif olup estetik bir görünüm sağlar.
Ahşap dış cephe kaplamaYalı baskı dış cephe kaplama
Eski yada yeni her binaya kolaylıkla uygulanan kaplama modelidir. Doğal malzeme karışımı ile elde edilen yalı baskı kaplama neme karşı dayanıklıdır. Dökülme ve kabarma yapmaz. Ahşap görünüme sahip olan bu model ile yapı görsel olarak oldukça güzel görünmektedir.

Yalı baskı dış cephe kaplama
Alüminyum kompozit panel dış cephe kaplama
Yapıların dış cephelerine uygulanmak için geliştirilmiş yangına karşı dayanıklı dış cephe kaplama modelidir. Darbeye ve kırılmaya karşı dayanıklıdır. Temizliği kolay olup iç cephelerde de kullanılabilir. Kusursuz bir yüzey yapısına sahiptir. Metalik, Sparkling, Solid ve ahşap desenli modelleri ve renk seçenekleri mevcuttur. Renkler mimari tercihe göre % 30 ile % 80 oranında parlaklık sağlanabilir.

Alüminyum kompozit panel kaplama
Siding dış cephe kaplama
Siding kaplama suya ve ısıya karşı dayanıklı bir kaplama modelidir. Yapının ömrü boyunca boya badana ve onarım yapılmasını gerektirmez. Yapılarda yüzde 55’e varan tasarruf sağlamaktadır. Doğa uygun olarak yarı parlak olarak üretilmiştir. Tahliye delikleri ile bina nefes alır. Tüm iklim koşullarına karşı dayanıklıdır. Kolaylıkla temizlenebilir. Tuğla, ahşap, çelik konstrüksiyon ve beton yapılardın üzerine tek ve çok katlı yapılarda kullanılabilir.

Siding dış cephe kaplama

https://www.usta.web.tr/dis-cephe-kaplama-malzemeleri/

Derecelendir
[Total: 0 Average: 0]