mantolamanedir

Mantolama kelimesinin sözlük anlamı özel malzemeyle binaları soğuk ve sıcağa karşı korumak amacıyla yapılan kaplama.


Mantolama nedir sorusuna cevap olarak; binalara yalıtım malzemesi kullanılarak giydirilme işlemi ısı yalıtımı sağlamaktadır.Farklı iki ortamın ısı alış verişini engelleyerek hem soğuk hem de sıcak havanın iletkenliği azaltan malzemelere de mantolama malzemeleri denilmektedir.

Dış cephe mantolaması binanın ömrünü uzattığı gibi insan sağlığına ve ekonomik olarak kesenize de faydalıdır. Isı değişkenliğinin az olması insan sağlığı için önemli olduğu gibi sıcaklık değerlerinde ki farkın az olması yapı malzemelerinin de ömrünü uzatacaktır. En önemli özelliği evinizde soğutma ve ısınma için kullanılan enerjide büyük ölçüde tasarruf sağlamasıdır.
Mantolama yaptırmadan önce dış cephe mantolama nasıl yapıldığını konusunda ve malzemeler hakkında bilgi edinmenizde ve kullanılacak malzemelere dikkat etmeniz gerekmektedir. Malzeme seçimi sonrasında mantolama uygulamasını yapacak ekibin mesleğinin erbabı olması önem teşkil etmektedir. Yanlış yapılacak dış cephe mantolama işleminde bütün masrafın boşa gitme olasılığını göz ardı etmemenizde fayda vardır.

https://www.usta.web.tr/mantolama-nedir/

Derecelendir
[Total: 0 Average: 0]