Herşey dahil boya uygulamasına malzeme ücreti dahil olup, herşey dahil boya hizmetine işçilik ücreti de dahil olmaktadır.

Herşey dahil boya, limitli zaman dilimine sahip, acilen boya badana hizmetine ihtiyaç duyanlar tarafından rağbet gören uygulama da olmaktadır.

Herşeyin dahil olduğu boya uygulamasıyla farkı hissedin.

Boyacı ustası tarafından alınmak istenilen bu hizmette avantajlar ve dezavantajlar şunlar olabilmektedir.

– Günlük Yevmiye usülü çalışma sisteminde boyacı işin süresini uzatarak olması gerekenden daha fazla para kazanma amacı güdebilir.

Herşey dahil sistemde ise bir işin süresi uzasa dahi ücretinin artabilmesi söz konusu değildir.

– Yevmiye ile boyacı ustası çalıştırmada çıkan bir diğer sorun ise genellikle “gerekli boya malzemeleri nelerdir” sorusunun cevabındadır.

Boyacı ile yapılan istişareler sonucunda boyacı ustası tarafından verilen malzeme listesi işi yaptıracak müşteriler tarafından eksik veya yanlış alınabilmektedir.

Burada özellikle karıştırılan ve yanlış anlaşılan en önemli iki malzeme, boyanın cinsi ve alçının türü olarak ön plana çıkmaktadır.

Boyalarda özellikle karıştırılan husus, plastik ve silinebilir slikonlu boya olurken alçı da ise saten alçı ve sıva üstü alçı olmaktadır.

Yukarıda belirtilenler dışında bir diğer karıştırılan malzeme ise kapıya vurulan boya ürün grubu olmaktadır.

Amerikan kapı boyası ile eski tip ahşap kapılara vurulan yağlı boya da karıştırılan bir diğer önemli nokta olmaktadır.

Eski tip ahşap kapılara yağlı yani tiner bazlı boya vurulurken yeni tip amerikan kapıların panel boya ile kaplanması daha uygundur.

– Herşeyin dahil olduğu boya sisteminde en önemli dezavantaj ise ustanın işi baştan savarak kısa sürede işi bitirme arzusudur.

Bu dezavantajın önüne geçebilmek için anlaşılan usta ile iş öncesi yapılacak ve bütün istenilen detayların yazılı olduğu sözleşme hazırlamak önemlidir.

Bu sözleşmeye gerekli görülmesi halinde ev boya malzeme listesi de dahil edilebilir ve gereksiz zaman kaybının önüne geçilebilir.

Keşif servisinin sıfır hata ile uygulama fiyatlamasına olanak sağlamasının önemi.

Yukarıda vurgu yapmış olduğumuz dezavantajların ve olası kaybedilecek zamanın önüne geçebilmek için keşif hizmetlerinden faydalanın.

Keşif hizmeti için sayfamızda bulunan iletişim numaralarından bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Ayrıca web sitemizde bulunan boya toprakları isimli sektörle ilgili bilgilendirmenin olduğu sayfaya da göz atabilirsiniz.

Derecelendir
[Total: 3 Average: 5]