Komple bina boyama, yeni inşa edilen binalarda veya komple binayı satın alan & kiralayan kişiler tarafından talep edilen uygulama olmaktadır. Komple bina boyama uygulaması boyacı ustası eşliğinde binanın büyüklüğüne göre birden fazla boya ustası ile ele alınarak yapılmaktadır.

Komple apartman veya bina boyama ihtiyaca göre kendi arasında iç ve dış olarak ikiye ayrılmaktadır. Bununla birlikte aynı anda hem dış cephe hem binanın komple içinin boyası da istenebilmektedir. Tüm anlatılanların dışında bir de apartman merdiven boşluğu boya badana uygulaması da talep edilebilmektedir.

Binanın tamamının boyanması uygulamasında istenen üç farklı uygulama ve detayları şu şekildedir.

Dış cephe bina boyası 

Dış cephe bina boyası var olan ama eski ama yeni binalarda talep görmekte olan bir uygulama olup
genellikle iskele kurulumu ile yapılabilinen uygulamadır.

Dış cephe yıpranmaya veya yeni yapılmaya bağlı olarak çoğu zaman boya ile yenilenmeye veya estetik
katılmaya ihtiyaç duyar. Yıpranmalara bağlı olarak yapılan boyalarda genellikle mantolama uygulaması ile birlikte talep görür. Yeni yapılan binalarda ise mantolaması yani izolasyonu zaten hali hazırda yapılmıştır. Boya badana yapılarak yani estetik ile son kullanıcıya sunumu yapılmaya hazır
hale getirilir.

Dış cephe boyası talep edilirken genellikle apartman dış kapı boyası ve düşük katlarda bulunan demir
korkuluk boyaları da talep edilmektedir.

‘’Komple Bina boyama uygulamasında apartman merdiven boşlukları boyama’’ Merdiven boşlukları gerek zamana bağlı yıpranmalarda gerekse taşınmalar esnasında sürtünmeler sonucunda ortaya çıkan tahribatların onarımı için çokça talep görmektedir.

Konu başlığından bazen halk dilinde anlaşılan bu uygulamanın bizzat kendisi olabilmektedir. Son uygulama türü de binanın içinde bulunan bütün dairelerin boyanmasıdır. Komple bina boyama internet aramalarında beklenilen arama sonuçlarından bir tanesi de budur. Yeni yapılmış veya eskimeye bağlı tamiratı düşünülen daireler boya badana ile hayat bularak kiralama veya satılma öncesi hazır hale getirilir. Binada bulunan birden fazla daire gerekli tadilat tamiratları yapıldıktan sonra boyacı ustası eşliğinde boyanarak istenilen hale getirilir.

Sizde bina boyama hizmetlerinden faydalanmak istiyorsanız bizleri arayarak ücretsiz keşif
servisimizden faydalanabilirsiniz.

Web sitemizde bulunan Villa boyama, Seramik kaplama sayfalarına da göz atabilir sektörel makaleye de göz atarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Derecelendir
[Total: 1 Average: 5]